Friday, March 24, 2023
Home Tags Punetore

Tag: punetore

Dy punëtorë bien nga skela e ndërtimit, dërgohen menjëherë në spital...

Mëngjesin e ditës së sotme ka ndodhur një ngjarje e rëndë në Ishull Lezhë. Bëhet me dije se dy punëtorë kanë rënë nga skelat e...

Këto ishin 10 profesionet më të rrezikshme në vitin 2020

Çdo ditë njerëzit shkojnë në punë, shpesh duke vënë jetët e tyre në rrezik, për shkak të terreneve apo kushteve të tjera në të...

Tom Cruise shpërthen ndaj stafit që theu protokollin anti-Covid: Do t’ju...

Tom Cruise është i xhindosur me stafin që po xhiron filmin e tij të fundit, “Mission: Impossible 7”, pasi kanë thyer protokollin e koronavirusit,...

Punëtorët nga Ballkani paguhen deri 1600 euro më pak se gjermanët

Afro 1 milionë (921 419) shtetas nga Ballkani Perëndimor jetojnë (dt. 30.06. 2020)  në Gjermani. Prej këtyre numrin më të madh e përbëjnë kosovarët,...

Tragjike/ Ndërron jetë 28-vjeçari nga Kruja pasi ra nga skela, arrestohet...

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Krujë, teksa një 28-vjeçar është rrëzuar nga skela dhe ka ndërruar jetë. Policia ka arrestuar për ngjarjen një...

Shtyrje dhe përplasje, tensionohet keq situata në protestë, çajnë kordonin e...

Përplasje dhe tension në protestën e naftëtarëve në Ballsh. Situata u tensionua vetëm pak minuta pasi kanë mbërritur përfaqësues të kompanisë që bëjnë përzgjedhje...

A do të zgjatet leja për punëtorët migrantë nga Ballkani në...

Leja speciale për punëtorët migrantë nga vendet e Ballkanit Perëndimor pritet të zgjatet. Sipas një projektligji të Ministrisë Federale të Punës e ashtuquajtura Rregullore...

Mirënjohje për ata që punojnë për të na ushqyer!

Nga Mentor Kikia Nuk ka munguar mirënjohja për mjekët, policët dhe të tjerë njerëz(plotësisht e merituar), që janë vënë në vijën e parë të...

Punëtorët e Uzinës së naftës në Ballsh protestë para prefekturës/ Kërkojnë...

Punëtorët e Uzinës së Naftës në Ballsh kanë protestuar sërish para prefekturës së Fierit për pagat e prapambetura dhe sigurimet shoqërore. Ata pretendojnë se kanë...
SiteLock