Tuesday, January 31, 2023
Home Tags Psikologia

Tag: psikologia

Dy vajzat e braktisura nga nëna në Kamëz: Na çoni në...

Dy vajza të mitura kanë kërkuar ndihmë te psikologia e shkollës, e cila i ka dërguar menjëherë në polici dhe ju ka siguruar urdhër...

Si të menaxhoni ankthin pas tërmetit? Psikologia jep këshillat

Pas tërmetit të fuqishëm të së martës, një pjesë e madhe e njerëzve i ka pushtuar ankthi dhe paniku. Madje disa prej tyre kanë...

Tronditja pas tërmetit, flet psikologia: Kujdes me fëmijët. Një stres i...

Nga Enertila Bekteshi, Psikologe Klinike Tërmeti prodhon te njerëzit një tronditje emocionale, duke shkaktuar zakonisht ankth, frikë dhe sulme paniku. Ankthi është përgjithësisht një emocion...
SiteLock