Friday, July 1, 2022
Home Tags Proteste

Tag: proteste

Menaxhimi i Butrintit/ Zhupa “protestë të heshtur”, vesh bluzen e personalizuar...

Deputetja demokrate, Ina Zhupa është ndër zërat më kritik për "Butrintin" pasi ka pasur përplasje të ashpra me ministren e Kulturës Elva Margariti. Sot...

Përfundon protesta në Rinas/ Kryeplaku: Do përshkallëzohet, do të na bashkohen...

Është mbyllur protesta në Rinas. Pas dy orësh, qytetarët në Rinas dolën dhe bllokuan autostradën e më pas marshuan drejt shkollës së fshatit. Kryeplaku...

Banorët e Rinasit bllokojnë sërish rrugën: Duam të na kthehet jeta...

Banorët e zonës së Rinasit janë grumbulluar sërish për të kundërshtuar devijimin në rrugën që të dërgon tek Aeroporti i Tiranës “Nënë Tereza”. Sot është...

Devijimi i lëvizjes drejt aeroportit, banorët bllokojnë aksin rrugor të Rinasit,...

Banorët kanë bllokuar aksin rrugor për në drejtim të Rinasit dhe janë përplasur me policinë pas vendimit se qarkullimi drejt Aeroportit do të realizohej...

Manifestim në mbështetje të Ukrainës, e pranishme edhe ambasadorja Yuri Kim

Një manifestim po zhvillohet këtë të premte në rrugët e kryeqytetit në mbështetje të Ukrainës dhe popullsisë atje, e cila prej më shumë se...

Nesër manifesti në mbështetje të Ukrainës, kufizohet qarkullimi i mjeteve në...

Ditën e nesërme, në orën 12:00 në kryeqytet, komuniteti ukrainas ka thirrur një manifestim te madh në mbështetje të Ukrainës dhe popullsisë atje, e...

Durrës/ Banorët e një pallati në lagjen numër 5 ngrihen në...

Banorët e një pallati në lagjen nr 5 të qytetit të Durrësit, shprehin shqetësimin e tyre nepërmjet një proteste, pasi, sikurse deklaruan, kanë blerë...

Protesta e një aktivisti në Moskë, në tokë dhe me duar...

Një aktivist rus u fotografua në pjesë të ndryshme të Moskës me fytyrën në tokë dhe duart e lidhura si kufomat e gjetura në rrugët...

Nënë Liza sqaron incidentin kur u përzu nga protesta te Kryeministria:...

Nënë Liza, ka qenë sot e pranishme në protestën që po zhvillohet para Bashkisë së Tiranës, kundër shembjes së banesave në zonën e ‘5...

Protesta kundër projektit të Sheshit të Flamurit në Vlorë, nën hetim...

Pas protestës, një ditë më parë për të kundërshtuar projektin e Sheshit të Flamurit në Vlorë, 4 organizatorët janë proceduar penalisht nga policia. Policia ka vënë...
SiteLock