Saturday, January 28, 2023
Home Tags Pronat

Tag: pronat

Rivlerësimi i pronave shtyhet deri në prill 2022! Nga 64 mijë...

Të gjitha bizneset dhe individët që duan të rivlerësojnë pronat e tyre kanë afat deri në 30 prill për të aplikuar. Afatet po shtyhen...

Abuzimi me pronat në Gjirin e Lalzit, identifikohen emrat e zyrtarëve...

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me aksionin e sotëm, ku me urdhër të Gjykatës së Posaçme është bërë një kontroll i...

Shqiptarët shpenzuan 13.6 milionë euro në 9 muaj për të siguruar...

Për nëntë muajt e parë të këtij viti, shqiptarët shpenzuan rreth 1.67 miliardë lekë ose rreth 13.6 milionë euro për sigurimin e pronave. Të dhënat...

Artan Lame del me mesazhin e fortë: Kjo është gënjeshtra më...

Kreu i Kadastrës, Artan Lame, ka komentuar programin e Partisë Demokratike për pronat. Në një deklaratë për media, ai ka thënë se është marrëzi që...

Shpronësime të reja për projektin TAP/20.1 milionë lekë për pronat në...

Këshilli i Ministrave ka miratuar vendimin për shpronësimin, marrjen në përdorim të përkohshëm, për periudhën 6 (gjashtë) deri 12 (dymbëdhjetë) muaj dhe vendosjen e...

“Pronat dhe pakicat kombëtare”, reagon sërish qeveria greke: Ajo që ne...

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Greqisë, Alexandros Gennimatas gjatë një konferencë me diplomatët në Athinë ka deklaruar se Shqipëria duhet të zbatojë rekomandimet...

Çfarë po tegojnë sot krimet dhe përplasjet për pronat në Shqipëri?

Nga Spartak Ngjela Ngritja e një instituti shkencor për çështjen e pronës në Shqipëri, është kërkesë imediate e kësaj kohe. Në Shqipërinë e sotme, krimi...
SiteLock