Saturday, February 4, 2023
Home Tags Prona

Tag: prona

Artan Lame deklaratë për mediat: Për zonat bregdetare në Durrës nuk...

Drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës Artan Lame, në një konferencë për mediat bëri me dije së drejtoria e Durrësit ka ngritur një grup punë...

Ndryshimet ligjore, shteti duhet t’u kthejë pronarëve edhe 150 mln euro

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese që cilësonte mosrespektimin e pragut minimal prej 10% të vlerësimit financiar si ndërhyrje jo proporcionale në të drejtën e pronës,...

Ekskluzive/ Argita Berisha 1 milionë USD në llogari, në 2005 kishte...

Nga Adriatik Doçi Dokumentet e siguruara nga Report Tv konfirmojnë se Argita Berisha, e bija e ish-kryeministrit Sali Berisha, pjesë e listës së zezë së...

Sherr për pronat, policia jep detaje për plagosjen e vëllezërve në...

Policia ka dhënë informacion zyrtar për ngjarjen e ndodhur në Shkodër. Dy vëllezër kanë mbetur të plagosur për shkak të një konflikti për motive...

Rritje vjetore me 44%, shqiptarët shpenzuan 566 mln euro në 2019...

Shpenzimet e shqiptareve për prona jashtë vendit po rriten me shpejtësi viti pas viti duke treguar se një pjesë e fitimeve dhe kursimeve që...

Basha: Vjedhja pronave në Shqipëri, pjesë e ligjit antimafia

Nga Xhevahir Gradica Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Lulzim Basha ka deklaruar se vjedhja e pronave do të jetë pjesë e ligjit antimafia. Përmes këtij...

Priten zhvillime të reja! Gjykata Kushtetues në Shqipëri merr vendimin e...

Gjykata Kushtetuese ka folur për herë të parë për pronat që pas ngritjes së saj, ku kapranuar pjesërisht kërkesën e shoqatës “Pronësi me drejtësi”. Njoftim Gjykata...

Sa është pasuria e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit? Gazetarja zbulon...

Gazetarja Aranita Brahaj ka komentuar deklarimin e pasurisë së çiftit Kryemadhi-Meta ndër vite. Ajo tregoi se diku rreth viteve 2007-2008, ata nisën lëvizje të...

Shqiptarët me shpenzime rekord për pronat jashtë vendit nga 1996 deri...

Shpenzimet e shqiptarëve për prona jashtë vendit janë përshpejtuar vitet e fundit aq sa në vitin 2018 për herë të parë pas gjashtë vitesh...

Ndryshon formula e kompensimit të pronarëve/ Llogaritja sipas zërit kadastral të...

Pronarët do të kompensohen nga shteti bazuar në zërin kadastral që ka pasur toka në vitin 1945, por gjithsesi kjo vlerë nuk do të...
SiteLock