Saturday, February 4, 2023
Home Tags Prokuroria

Tag: prokuroria

Protesta e 8 janarit/ Prokuroria thërret nesër Berishën për ta marrë...

 Ish-kryeministri Sali Berisha, dhe kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha janë thirrur në Prokurorinë e Tiranës që të merren në pyetje në lidhje me...

Prokuroria ktheu përgjigje për Tom Doshin, Ilirjan Celibashi: Do ta shqyrtojmë

Në konferencën e sotme për shtyp kryekomisioneri i zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi tha se dokumenti i Prokurorisë së Përgjithshme do të merret në shqyrtim. “Do t’i...

Nxori sekretin e gjermanëve, mbyllen hetimet për Artan Shkëmbin

Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet për ish-zv.drejtorin e OFL, Artan Shkëmbin, i cili akuzohet për nxjerre të informacionit të autoriteteve gjermane. Ndërkohë autoritetet kishin...

Prokuroria e Tiranës arrestohen në flagrancë tre mjekë të QSUT-së dhe...

Prokuroria kryen hetime edhe për falsifikimin e testeve covid, ndalohet tre mjek një falsifikator dhe disa sekserë të agjencive të udhëtimit pasi shpërndanin teste...

Prokuroria e Tiranës tjetër goditje të fuqishme të një rrjeti trafiku...

Goditet një rrjet trafiku nga Prokuroria e Tiranës që trasportonte drogë nga Gjermania ne Zvicër. Në hetim mësohet se janë dy persona të përfshirë, ku...

Ndëshkim prokurorëve që mbajnë dosjet në sirtare

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela, paraqiti përpara Këshillit të Lartë të Prokurorisë raportin për funksionimin dhe administrimin e sistemit të organit të akuzës. Çela...

Klosi: Dosja e Berishës ka ardhur në Tiranë, tani pritet çfarë...

Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi i ftuar në Shqip nga Rudina Xhunga në Dritare TV komentoi shpalljen non-grata të ish-kryeministrit Sali Berisha nga Departamenti...

SPAK merr në dorë hetimet për vrasjen e bankierit Artan Santo,...

Një prej vrasje më të bujshme në Tiranë, si dhe një çështjeve më ndjeshmëri në opinionin publik, ajo e vrasjes së bankierit Artan Santo...

Artan Shkëmbi nuk shpëton nga akuza/ Gjykata e Tiranës i hoqi...

Gjykata e Tiranës doli me një vendim të fundit ditën e sotme për heqjen e masës së sigurisë “pezullim nga detyra” Artan Shkëmbit, ish...

Zbardhet lista, ja 12 kandidatët për deputetë që do skanohen nga...

Zbardhen emrat e kandidatëve për deputetë që do t’i nënshtrohen një kontrolli të rreptë të figurës nga prokuroria. Pak ditë më parë kreu i...
SiteLock