Friday, March 24, 2023
Home Tags Prokurore

Tag: prokurore

Inspektori i Lartë i Drejtësisë dhe kryeprokurori Olsian Çela firmosin memorandumin,...

Inspektori i Lartë i Drejtësisë Artur Metani dhe Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela nënshkruan sot memorandumin e bashkëpunimin ndërinstitucional për inspektimet e shkeljeve individuale...

Olsian Çela mbledhje urgjente me 140 prokurorë, zbardhen detajet çfarë po...

Po zhvillohet mbledhja e Përgjithshme e prokurorëve për të votuar kandidatët e dy vendeve vakante në KLP. Ky takim është mbajtur nga Prokurori i...

Zbardhen emrat, këta janë kandidatët që do përzgjidhen nesër nga prokurorët...

Nesër do të zhvillohet mbledhja e përgjithshme e prokurorëve për zgjedhjen e anëtarëve prokurorë në KLP. Prokurorët do tu drejtohen kutive të votimit për të...

Deklarata e papritur e Spartak Ngjelës/ Tregon tezën që i ka...

Për kryeministrin Edi Rama, ‘koka e korrupsionit’ në Shqipëri nuk janë politikanët, por gjyqtarët e prokurorët. Avokati Spartak Ngjela u shpreh se Rama i 'ka...

Ylli Manjani del me deklaratën e fortë, zbulon çfarë po e...

Avokati Ylli Manjani ka bërë një reagim të fortë lidhur me situatën politike në vend. Manjani rendit problemet me thelbësore që shoqërojnë çdo ditë...

COVID futet në gjykatën e Durrësit/ Prokurorë dhe gjyqtarë rezultojnë pozitivë

COVID është futur në ambinetet e Gjykatës së Durrësit. Një gjyqtare, një prokuror dhe në oficer policie janë konfirmuar pozitivë me virusin. Ndërkohë i gjithë...

KLP-ja ndryshon prokurorët në Korçë dhe Gjirokastër, ja kush janë drejtuesit...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka mbajtur gjatë kësaj të enjteje, mbledhjen plenare të radhës.Në këtë mbledhje KLP-ja ka bërë disa ndryshime në disa...

Merret vendimi, Arta Marku caktohet prokurore në Apelin e Tiranës

Këshilli i Lartë i Prokurorisë në mbledhjen e sotme  plenare vendos miratimin e projekt-akteve “Për caktimin e përkohshëm në pozicionin e Drejtuesit të Prokurorisë...

Hajnaj takon prokurorët e SPAK, në prani të amerikanëve nisin diskutimet...

Një ditë pas marrjes së detyrës, kryetarja e Byrosë Kombëtare të Hetimit Aida Hajnaj është vënë në lëvizje. Lëvizja e parë e saj ka...

Meta komenton miratimin e ligjit për prokurorët: Vendim tinzar, Kuvendi i...

Presidenti Ilir Meta në një komunikim me gazetarët deklaroi se me miratimin e ligjit për disa ndryshime në statusin e Gjyqtarëve dhe prokurorëve i...
SiteLock