Wednesday, February 8, 2023
Home Tags Prokurore

Tag: prokurore

Sot afati i fundit për dorëzimin e kandidaturave për kreun e...

Ditën e sotme është afati i fundit për aplikimet për kreun e SPAK, Strukturës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Deri më tani...

Reforma ende në gjysmën e rrugës/ Me qindra prokurorë dhe gjyqtarë...

Raportet shqetësuese për korrupsionin në drejtësi, vendimet arbitrare u bënë shkaku që të niste një proces rindërtimi i sistemit të drejtësisë në Shqipëri. Hapi i...

Çuçi flet me emra prokurorësh e gjykatësish në Shkodër, Vlorë e...

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi nuk ka hezituar të flasë me emra konkret gjyqtarësh e prokurorësh që, sipas tij, kanë dhënë vendime 'skandaloze' duke...

Çfarë qëndron pas mesazhit të fortë të ambasadores Kim për rastin...

Nga Ylli Pata Mesazhi i ambasadores amerikane në Tiranë, Yuri Kim, me rastin e prokurores së Tiranës Elisabeta Imeraj, nuk përbën realisht një citim fakti,...

Olsian Çela u bën thirrje magjistratëve në ditën e drejtësisë: Dita...

Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela gjatë aktivitetit të organizuar në ditën kombëtare të drejtësisë tha se ky është një moment reflektimi për atë se...

Artur Metani: Kur politika nuk i gjen kufijtë e saj, gjyqtarët...

Kreu i Inspektoratit të Lartë të Drejtësisë, Artur Metani në ditën e drejtësisë, tha puna e gjyqtarëve dhe prokurorëve është e bukur, por edhe...

Etilda Gjonaj paralajmëron ndryshimin e madh në Shqipëri: Ndryshe nga ajo...

Për ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, reforma në drejtësi po ecën në rrugën e duhur.  Gjonaj deklaroi se pavarësisht vonesave, reforma po jep rezultatet...

Edi Rama: Gjyqtarët dhe prokurorët e kanë kthyer drejtësinë në mall...

Kryeministri Edi Rama ka shpërthyer dje në kritika të forta ndaj sistemit të drejtësisë. Gjatë një takimin të zhvilluar në Elbasan me qytetarët, Rama...

Përgjimet e SPAK/ Anila Hoxha zbulon emrin: Më 15 shkurt pritet...

Gazetarja Anila Hoxha ka zbuluar skemën korruptive në të cilën është e përfshirë gjyqtarja Enkelejda Hoxha dhe 9 të dyshuar të tjerë. Hoxha thotë se...

Prokurorja Elsa Miha konfirmohet në detyrë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) shpalli vendimin e konfirmimit në detyrë të prokurores Miha të enjten më 11 shkurt. Prokurore prej 17 vitesh,...
SiteLock