Saturday, February 4, 2023
Home Tags Projektligji

Tag: projektligji

Qeveria bën gati projektligjin! Privatizimi i e-albania, disa shërbime me pagesë

Qeveria është duke bërë gati një projektligj për të ‘privatizuar’ e-albanian. ‘News24’ mëson se Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit (AKSHI), ka përgatitur projektligjin...

Me 73 vota pro,Kuvendi miraton projektligjin për bashkëqeverisjen! Kalon edhe akti...

Kuvendi ka miratuar sot me 73 vota pro projektligjin për bashkëqeverisjen. 42 deputetët votuan kundër, ndërsa ky projektligj u bë shkak për jo pak...

Projektligji për Bashkëqeverisjen/ Alibeaj: Kjo është tallje e madhe, e gjitha...

Mbledhja në Komisionin e Ligjeve është shoqëruar me debate, ku po diskutohet projektligji për ‘Bashkëqeverisjen’. Nënkryetari i PD-së Enkelejd Alibeaj ironizoi disa nene të...

Arbitrazhet do të bëhen në Shqipëri – Projektligji, si do të...

Mosmarrëveshjet me karakter ekonomik tashmë do të zgjidhen nga arbitrazhet shqiptare, pa qenë nevoja për t’ju drejtuar gjykatave ndërkombëtare të kësaj natyre. Ministria e...

Ligji për mediat/ 15 organizata kundër propozimeve ligjore të qeverisë

Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik zhvilloi sot seanca dëgjimore me grupet e interesit për diskutimin e projektligjeve:”Për disa ndryshime dhe shtesa...
SiteLock