Thursday, February 9, 2023
Home Tags Projekt-buxheti

Tag: projekt-buxheti

Si do të rigjenerohet punësimi? – Vitin e ardhshëm “zbret” papunësia,...

Ndonëse ky vit dha goditjen më të madhe në punësim, duke lënë mbi 55 mijë qytetarë të papunë, parashikimet për vitin e ardhshëm nga...

Nga Rindërtimi e pandemia deri te nafta e fermerëve-5 prioritetet e...

Këshilli i Ministrave ka miratuar projektbuxhetin e vitit 2021 duke përcaktuar 5 prioritete kryesore. Në listën e prioriteteve janë procesi i rindërtimit, pandemia, subvencionimi...

Projekt-buxheti i ri/ Rama: Do të rriten pagat e mjekëve dhe...

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij preku edhe një çështje shumë të rëndësishme siç është projekt-buxheti i ri, ku theksoi se do të...

Projektbuxheti/ Sa para do të ndahen për pronarët, ish të përndjekurit,...

Shpenzimet e buxhetit vendor për vitin 2020, janë parashikuar në masën 57.128 miliardë lekë.  Nga ky fond, për indeksimin e pensioneve është parashikuar niveli...

Raporti i BB, Vasili: Shqipëria në greminën e kolapsit ekonomik, korrupsioni...

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar pas raportit të Bankës Botërore dhe prezantimit nga ministrja e Financave dhe Ekonomisë sot të projekt buxhetin...

Projekt-buxheti 2020, si do të ndahen paratë në 61 bashkitë e...

Në projektbuxhetin e vitit 2020, shuma e transfertës së pakushtëzuar për njësitë e pushtetit vendor në 18  miliardë lekë, nga 17.6 miliardë lekë që...
SiteLock