Wednesday, February 8, 2023
Home Tags Programi i rindertimit

Tag: programi i rindertimit

Ahmetaj: Nuk kemi rindërtim të Shijakut, por rikrijim të tij

Ministri për rindërtimin e zonave të prekura nga tërmeti, Arben Ahmetaj tha se projekti nuk do të sjellë rindërtim të Shijakut, por një rikrijim të...

Rama viziton shkollën profesionale në Tiranë: Shqipërisë i duhen profesionistët, do...

Kryeministri i vendit Edi Rama ka vizituar nxënësit në shkollën profesionale “Gjergji Canco” në Tiranë, ku tha se qeveria ka vendosur t’ju japë shtysë...

Rama: 420 euro nëse doni të punoni në rindërtim! Kemi hapur...

Jo më e vogël se 420 euro do të jetë paga për ata që do të pranojnë në ndërtim në procesin e rindërtimit që...

Shtohen sportelet brenda dhe jashtë njësive administrative në Durrës për aplikimin...

Bashkia e Durrësit shton numrin e sporteleve për aplikimin online “Shtëpia ime”-platforma online e aplikimit për programet e Rindërtimit, brenda dhe jashtë njësive administrative...

Paketa Anti-KÇK/ Balla: Një pjesë e pasurisë së sekuestruar të shkojë...

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla nga foltorja e Kuvendit ka paralajmëruar se me miratimin e paketës “Anti-KÇK” të ashtuquajturve ‘të...

Programi i Rindërtimit/ Rama zbulon detajet: Ja 18 zonat e reja...

Kryeministri Edi Rama ka dhënë detaje për Programin e Rindërtimit. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Rama thekson se zonat e reja prekin 7 bashki...

Tërmeti i 26 nëntorit/ Qeveria shpall 18 zonat e reja ku...

Dy muaj pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit, Këshilli i Ministriave ka shpallur 18 zonat ku do të ndërtohen lagjet e reja për banorët...

Elton Arbana: Pas sfidës së tërmetit, po ndërtojmë një përvojë të...

Sot u mblodh Këshilli Bashkiak për të miratuar platformën online të aplikimit për Programet e Rindërtimit. Ky proces do të kryhet në sistem nga punonjësit...

Mbledhja e shtabit të emergjencave, ja të dhënat e fundit për...

Të dhënat më të fundit në lidhje me situatën e deritanishme që ka qenë në fokusin e diskutimeve në mbledhjen e fundit të shtabit...

Akti Normativ/ Kush do të përfitojë apartament të ri dhe kush...

Nga programi i rindërtimit të banesave pas tërmetit të 26 nëntorit, përfitues do të jenë individët dhe familjet, që kanë humbur një ose më...
SiteLock