Saturday, February 4, 2023
Home Tags Procesi zgjedhor

Tag: procesi zgjedhor

Garë e ashpër në Vlorë/ Luan Rama: Përpjeke të dëshpëruara për...

Me anë të një deklarate, kryesuesi i listës së LSI për qarkun e Vlorës, Luan Rama denoncoi disa përpjekje “të dëshpëruara” sipas tij, për...

Zhvillimet e fundit politike, Meta u dërgon mesazhin e qartë ambasadorëve:...

Presidenti Ilir Meta tha në një intervistë televizive se marrëveshja e 5 qershorit është shkelur për çdo njeri që i ka sytë në ballë. Meta...

Propozimet zgjedhore nga socialistët / Damian Gjiknuri tregon se çfarë do...

Propozimet e Partisë Socialiste për procesin zgjedhor pritet të shkojnë të hënën për votim në kuvend. Lidhur me votimin dhe pyetjes nëse mazhoranca do...

Përmbyllen zgjedhjet në PS, gati për Kongresin e 29 shkurtit/ Balla:...

Përmbyllen zgjedhjet në Partinë Socialiste dhe forca politike qeverisëse bëhet gati për Kongresin e 29 shkurtit. Ka qenë pikërish asambleja socialiste e Gramshit, ku...

“Paanshmëri dhe larg ndikimeve politike” ekspertët japin propozimet për administrimin zgjedhor:...

Rekomandimet e OSBE/ODIHR dhe administrimi i procesit zgjedhor në vend pritet të jenë disa nga çështjet që do disktohen nga ekspertët e fushës nesër...
SiteLock