Saturday, February 4, 2023
Home Tags Presidenca OSBE

Tag: presidenca OSBE

Presidenca e OSBE/ Cakaj: Përkushtim të plotë për parandalimin dhe zgjidhjen...

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, në një reagim në rrjetet sociale u shpreh se gjatë vizitës në Ukrainë...

Presidenca e OSBE/ Rama nga Kievi: Nuk premtoj mrekulli, synim armëpushimi...

Në konferencën për shtyp në Kiev me ministrin e Punëve të Jashtme Vadym Prystaiko, kryeministri Edi Rama u shpreh se nuk premton mrekulli në...

Rama takohet në Kiev me Ministrin e Punëve të Jashtme, Vadym...

Kryeministri Edi Rama, në cilësinë e kreut të Presidencës së OSBE ka nisur sot vizitën e tij të parë në Kiev të Ukrainës, ku...

A është e rrezikuar siguria e Shqipërisë nga Irani?

Me një ceremoni solemne në Vjenë, në Këshillin e Përhershëm të OSBE-së, Shqipëria nisi zyrtarisht  të enjten (9.01.2020) Presidencën e OSBE, 2020. Fillimi zyrtar...

“Kemi marrë një risk me muxhahedinët”/ Rama: Sulmi mbi vendin tonë...

Në fjalën përmbyllëse në Këshillin e OSBE, kryeministri Edi Rama tha se Shqipëria ka marrë një risk me pranimin e muxhahedinëve. Po ashtu ai theksoi...

Thaçi uron Shqipërinë për marrjen e presidencës së OSBE-së

Shqipëria mori sot zyrtarisht kryesimin e OSBE-së për vitin 2020. Në një mesazh në Twitter, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar Shqipërinë për këtë...

Shqipëria merr zyrtarisht kryesimin e OSBE/ Rama: Moment i jashtëzakonshëm

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm sot në ceremoninë e marrjes nga Shqipëria të kryesimit të OSBE-së. Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij, theksoi...

Presidenca e OSBE-së, Rama arrin në zyrë në Vjenë, sot paraqet...

Shqipëria ka marrë sot zyrtarisht Presidencën e OSBE-së që do ta drejtojë përgjatë vitit 2020. Mëngjesin e sotëm Edi Rama ka mbërritur në zyrën...

Kryesia e OSBE-së për 2020/ Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë: Mundësi për...

Këshilli i ambasadorëve shqiptarë ka komentuar marrjen e kryesisë së OSBE nga Shqipëria për vitin 2020. Këshilli shprehet se marrja e kryesisë së OSBE është...

Paketa “anti-shpifje”, paralajmërimi nga PE: Shqipëria rrezikon kryesimin e OSBE dhe...

Reporteri i Parlamentit Europian për Shqipërinë nga grupi  parlamentar i PPE-së, David Lega, ka reaguar në lidhje me paketën “antishpifje” për median on-line, të...
SiteLock