Thursday, February 9, 2023
Home Tags Portugalia

Tag: portugalia

“Nuk kemi justifikime”, Portugalia buzë gremine, Ronaldo: Shkojmë në Botëror!

Nëse do të kishte qenë VAR-i (ose më saktë, teknologjia e vijës së portës) në ndeshjen Serbi-Portugali 2-2 marsin e shkuar, Kristiano Ronaldo nuk...

Britanikët të zemëruar, “mbyllet” turizmi, Portugalia hiqet nga lista e gjelbër

Vendimi i Britanisë së Madhe për të hequr Portugalinë nga lista e vendeve ku mund të udhëtohet pa karantinë ka zemëruar turistët që gjenden...

Portugalia u garanton imigrantëve të drejta sikurse shtetasve tjerë

Imigrantëve pa dokumente dhe azilkërkuesve në Portugali u janë garantuar të njëjtat të drejta sikurse shtetasve të tjerë në kohën e gjendjes së jashtëzakonshme,...
SiteLock