Thursday, February 9, 2023
Home Tags Portugali

Tag: portugali

Presidenca e BE-së: Sllovenia e nis me një skandal!

Që kur emri i tij u lakua për non-paperin fantazëm mbi ndryshimin e kufijve në Ballkan, u pa qartë se kryeministri slloven, Janez Jansa...

Vendos super goli i Hazard, Belgjika eleminon Portugalinë

Dueli Cristiano-Lukaku mori vëmendjen më të madhe para sfidës Belgjikë-Portugali, por supersfida u zgjidh nga Thorgan Hazard, me një supergol në pjesën e parë,...

Benzema tregon bisedën me Ronaldon: I uruam fat njëri-tjetrit

Gola dhe spektakël në “Puskas Arena”, në Budapest, në sfidën mes Portugalisë dhe Francës. Ndeshja e madhe e raundit të tretë të Grupit F...

Xhaçka telefonatë me ministrin e jashtëm të Portugalisë: T’i hapim rrugën...

Ministrja Olta Xhaçka ka bërë një bisedë telefonike me homologun portugez Augusto Santos Silva. Në twitter ajo njofton se ishte një bisedë e frytshme dhe...

Gjermani-Portugali finalja e Europianit të 21 vjeçarëve

Gjermani-Portugali është finalja e Europianit të 21-vjeçarëve që do të luhet të dielën në Ljubjanë të Sllovenisë. Gjermania mposhti në gjysmëfinale Holandën me rezultatin...

Covid 19/ Rënia e infeksioneve dhe më pak të shtruar në...

Ndërsa në të gjithë botën shqetësimi për rritjen e numrit të të infektuarve me  Covid po rritet dita ditës që nga fundi i Shkurtit,...

Gjermania merr masa drastike, dalin rregullat e reja çfarë do ndalohet...

Qeveria gjermane ka rënë dakord për futjen e kufizimeve të pashembullta dhe drastike të udhëtimit duke ndaluar udhëtarët nga Mbretëria e Bashkuar, Portugalia dhe...

Zgjedhjet në Portugali/ Fiton sërish lideri i qendrës së djathtë, por...

Presidenti i qendrës së djathtë të Portugalisë, Marcelo Rebelo de Sousa, është rizgjedhur në detyrë pas votimeve të mbajtura në kulmin e krizës së...

Ronaldo nis ‘betejën’ me COVID-19, i qeshur në ballkonin e vilës...

Cristiano Ronaldo nga sot duhet të luftojë ndaj COVID-19 ose ndaj vetkarantimit pasi është asimptomatik. Madje ai duket mjaft në formë, pasi është shfaqur në...

Portugalia shënon rritje të rasteve me COVID-19 gjatë 24 orëve të...

Portugalia ka raportuar 1 mijë e 646 raste të reja të koronavirusit gjatë së shtunës. Sipas autoriteteve shëndetësore, këto shifra janë më të lartat...
SiteLock