Saturday, January 28, 2023
Home Tags Porti i Durrësit

Tag: porti i Durrësit

Lajm i mirë për Portin e Durrësit: Anëtarësohet në organizatën më...

Porti i Durrësit është pranuar në Organizatën Europiane të Porteve Detare (European Sea Ports Organisation), në të cilën bëjnë pjesë 22 porte të Bashkimit...

Përse po i kushton KE vëmendje çështjes së Portit të Durrësit?

Nga Osman Metalla Çështja e Portit të Durrësit ka marrë dhe vëmëndjen e KE. Në vizitën e tij të fundit në Këshillin e Evropës, kryeministri...

A i vunë ultimatum në Bruksel për listat? Rama i kthehet...

Ditën e djeshme, kryeministri i vendit, Edi Rama, mbajti një konferencë të përbashkët me ministrin e Punëve të Jashtme të BE-së, Josef Borell dhe...

E rëndë/ Gjendet një person i mbytur në afërsi të Portit...

Trupi i pajetë i një personi është gjetur në portin e Durrësit. Mësohet se personi i mbytur është një marinar. Trupi i tij është...

Ushtria Amerikane i bën dhuratën surprizë Shqipërisë pak muaj përpara nisjes...

Ditën e sotme kanë mbërritur në Portin e Durrësit 29 automjete Shumë-Përdorimshme me Lëvizshmëri të Lartë (Humvee), dhuratë për vendin tonë nga Ushtria Amerikane. Ambasada...

Lulzim Basha e thotë hapur: Ata kanë bërë lloj-lloj manovrash e...

Kryedemokrati Lulzim Basha në një takim me përfaqësues të Agjencive Turistike tha se Porti i Durrësit do të dalë nga duart e krimit. Sipas Bashës...

Projekti gjigant për portin e Durrësit, investitori jep lajmin e madh,...

Kompania e njohur Emaar do të investojë 2 miliardë Euro në portin e Durrësit. Drejtuesi i kësaj kompanie Mohamed Alabbar ka dhënë detaje për...

Moti i keq mbërthen vendin, shtyhet nisja e trageteve nga Porti...

Moti i keq që ka mbërthyer vendin tonë ditët e fundit ka sjellë probleme edhe në nisjen e trageteve nga Porti i Durrësit drejt...

Ftesë për sherr me ata që janë ‘kundër’ projektit të Durrësit...

Nga Ilir M.Fetahu Shumë e shumë miq të mi të mirën e të mençur (por, për fat të keq, asnjeri prej tyre nuk është biznesmen...

Tragjike/ Trajleri aksidenton për vdekje 25-vjeçaren në Portin e Durrësit

Porti Durrës/Informacion paraprak Më datë 07.01.2021, në orën 15:30, në lagjen nr.3, Durrës, në ambientet e portit, shtetasi F. K., 39 vjeç, duke drejtuar mjetin...
SiteLock