Tuesday, December 6, 2022
Home Tags Poliitke

Tag: poliitke

Legalizimi i kanabisit, Kaso: Pastrimi i parave të krimit e drogës

Anëtari i Komisionit të Rithemelimit, Ivi Kaso e ka konsideruar pastrim parash legalizimin e kanabisit për arsye mjekësore. I ftuar në emisionin ‘Task Force’...

Gjykata e Posaçme merr vendimin: Burg për ish deputetin Alqi Bllako

Gjykata e Posaçme ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg për ish-deputetin socialist Alqi Bllako. Vendimi i Gjykatës së Posaçme ju dha prokurorit...

A do të garojë për postin e kreut të PD? Përgjigjet...

Belind Këlliçi është një nga emrat që lakohet jo pak kur flitet për kandidatët pë të marrë drejtimin e PD. I pyetur lidhur me...

Rama opozitës: Ju ishit ata që një gjeneratë e futët në...

Duke folur në foltoren e Kuvendit për krizën e çmimeve, Kryeministri Rama akuzoi opozitën se ka shkaktuar një gropë të thellë me politikën e...

Shtëpia e Bardhë u kërkon të emëruarve nga Trump të japin...

Shtëpia e Bardhë bëri të ditur të mërkurën se u ka kërkuar 18 personave të emëruar gjatë administratës Trump të japin dorëheqjen nga bordet...

Gati dorëheqja e drejtorit të Portit Durrës: Investimet janë të mëdha...

Burime nga kryeministria kanë bërë të ditur se drejtori i Portit të Durrësit ka bërë gati dorëheqjen. Edhe pse ai vetë dhe njerëz të afërt...

Mark Marku: Kemi korrur fitoren më të thellë të pluralizmit, na...

Mark Marku, tha sot se Partia Demokratike ka korrur fitoren më të thellë të pluralizmit në Qarkun e Lezhës. Marku tha se PD ka...

Ish ministri i Shëndetësisë i PD: Vaksina kineze është e paprovuar...

Partia Demokratike deklarohet zyrtarisht kundër vaksinave kineze që janë siguruar nga ana e kryeministrit Edi Rama, përmes një firme turke. Ish ministri i Shëndetësise i...

Kreshnik Spahiu publikon foton: Imagjinoni ç’do ndodh me Partinë Demokratike pasi...

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu teksa ka publikuar një foto ku shfaqet në krah të liderit historik, ish-Presidentit Ibrahim Rrugova ka...

Bushati tregon planet e PS dhe ironizon kryetarin e PD-së: Programet...

Ervin Bushati, kryetari i Partisë Socialiste Tiranë, ka qenë i ftuar në A2 ku ka komentuar programin ekonomik të Partisë Demokratike në prag të...
SiteLock