Home Tags Plazhe

Tag: plazhe

Erozioni në plazhin e Vlorës, qytetarët: Të merren masa, po shkatërrohen...

Në një vijë bregdetare prej 5 km nga fundi i Plazhit të Vjetër deri në afërsi të TriPortit, çdo vit humbet sipërfaqe plazhi nga...

Kreshnik Spahiu publikon foton dhe ngre alarmin për vendin tonë: Tashmë...

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu përmes një postimi në rrjetet sociale ka ngritur shqetësimin sesi janë shkatërruar plazhet shqiptare. Teksa publikon një...

BE monitoron 119 plazhe dhe zona të tjera ujore në Shqipëri:...

Publikohet raporti i Bashkimit Europian për cilësinë e ujërave detare por edhe në tokë, ku Shqipëria renditet e 20-a nga 30 shtete të monitoruara. Sipas...

2 porositë e kryeministrit Rama për sezonin turistik, prefekti i Vlorës:...

Fundi i muajit maj pritet ta gjejë gati Shqipërinë për sezonin turistik, që ndryshe nga viti i parë në pandemi, pritet të mos ketë...

Brazilianët s’kanë frikë nga Covid-19, dynden në plazhe

Përhapje me ritme të frikshme të koronavirusit nuk i ka ndaluar mijëra brazilianë që t’iu drejtohen plazheve këtë fundjavë. Pa maska dhe pa respektuar distancën...

Mbyllja e kufijve, bie numri i turistëve të huaj me 96%

Bllokimi i kufijve për shkak të pandemisë globale të koronavirusit, ka sjellë një ulje shumë të madhe të shtetasve të huaj që kanë hyrë...
SiteLock