Thursday, December 8, 2022
Home Tags Pirlo

Tag: pirlo

Ronaldo “tradhton” Pirlon

Pas nëntë titujve radhazi në kampionat, duket se Juventus e ka shumë të vështirë për të fituar të dhjetin ,pas shumë goditjeve që ka...

Pirlo pret të jetë i komplentuar me ekip kundër Interit

Juventus do të ndeshet me Interin në fundjavë teksa tani vijnë disa lajme të mira për trajnerin e Juventusit, Andrea Pirlo. Sipas SportMediaset, Federico Chiesa...

Pirlo: Ndeshja me Milanin e rëndësishme, kemi probleme në skuadër por...

Juventusi do të takohet me Milanin në “San Siro” në një situatë ndryshe nga vitet  e shkuara, pasi Zonja e Vjetër është në ndjekje...

Pirlo konfirmon interesimin për Giroud

Trajneri i Juventus, Andrea Pirlo, ka folur pas fitores 4-1 te cilën e arriti Juve kundër Udinese në kuadër të xiros së 15-të të...

Juventusi ndjek Milanin që ka dhjetë pikë më shumë: A është...

Juventusi i ka fituar nëntë tituj e fundit në Serie A, por këtë vit duket në telashe pasi në renditje kanë mbetur pas. Zonja e...

Pirlo: Ishte e thjeshtë për Ronaldon, ishte i motivuar për përballjen...

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo ka thënë se ylli Cristiano Ronaldo ishte i motivuar për sfidën ndaj Lionel Messit. Portugezi shkëlqeu dje duke realizuar dy...

Dëshira e madhe e Pirlos, ky është lojtari që po kërkohet...

Locatelli e ka filluar karrierën te Milani dhe konsiderohej një talent i madh, por ‘Rossonerët’ nuk i besuan atij dhe e shitën te Sassuolo...

Pirlo pas humbjes: Juventusit i duhet punë për të arritur nivelin...

Andrea Pirlo e ka pranuar se humbja e Juventusit nga Barcelona ka ardhur si rezultat i përvojës më të vogël të ekipit dhe nivelit...

Pirlo flet pas barazimit ndaj Veronas, tregon cila ishte vështirësia më...

Juventus ka befasuar mbrëmë duke bërë një tjetër hap fals. Skuadra e Juventus ka luajtur baras 1:1 në ndeshjen kundër Veronas, duke bërë kështu një...

Pirlo flet pas barazimit: Kemi bërë një hap prapa

Andrea Pirlo nuk ka mbetur aspak i kënaqur me barazimin ndaj Romës. Juventus ka lëshuar pikë nga udhëtimi në ‘Stadio Olimpico’, duke luajtur baras...
SiteLock