Tuesday, December 6, 2022
Home Tags Pfizer

Tag: pfizer

Pfizer/BioNTech nis provat klinike për vaksinën kundër variantit ‘Omicron’

Kompanitë Pfizer dhe BioNTech njoftuan sot se kanë nisur provat klinike për të testuar një version të ri të vaksinës së tyre, që është...

OBSH rekomandon dozë të reduktuar vaksine për fëmijët e mitur

Organizata Botërore e Shëndetësisë rekomandoi përdorimin e një doze të reduktuar të vaksinës së Pfizer kundër koronavirusit tek fëmijët e moshës 5-11 vjeç. Ky rekomandim...

Mbërrijnë në Shqipëri 74 880 doza Pfizer, Manastirliu: Të vendosur të...

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu bëri të ditur se 74 880 doza të vaksinës Pfizer kanë mbërritur në vendin tone. Manastirliu thekson se deri më...

Manastirliu thirrje deputetëve nga Kuvendi: Përdorini të paktën një herë rrjetet...

Ministrja Ogerta Manastirliu e ka shfrytëzuar fjalën e saj në Kuvend për t'i kërkuar deputetëve të mos hedhin baltë mbi punën që po bëhet...

Sot mblidhet Kuvendi, prioritet ndryshimet në marrëveshjen me Pfizer

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot në një seancë plenare në orën 10:00. Në faqen zyrtare të Kuvendit të Shqipërisë është publikuar edhe...

Vijnë rreth 31 mijë vaksina Pfizer, ministrja Manastirliu: Kemi 2 milionë...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njofton se në Shqipëri kanë mbërritur edhe 31 mijë e 590 doza të vaksinave Pfizer. Manastirliu po ashtu thekson se...

Ndërron jetë nga COVID-19 fizioterapisti i Kombëtares, Ylli Mihali

Ndërron jetë nga COVID-19 fizioterapisti i Kombëtares, Ylli Mihali, prej 2 javësh ishte i intubuar te Infektivi. Mihali ishte i shtruar prej disa ditësh dhe...

Pfizer për fëmijet 5-11 vjeç në SHBA?

Zyrtarët kryesorë të shëndetit në SHBA besojnë se vaksina Pfizer mund të autorizohet për fëmijët e moshës 5-11 vjeç deri në fund të tetorit,...

Polonia i dhuron Kosovës 100 mijë vaksina Pfizer, Osmani: Aleatët na...

Presidentja Vjosa Osmani ka bërë të ditur se Polonia do të dhurojë 100 mijë vaksina Pfizer Kosovës. Përmes një postimi në “Twitter”, Osmani ka falënderuar...

Zelandë e Re/ Një grua vdes disa ditë pasi u vaksinua...

Zelanda e Re ka raportuar vdekjen e parë që dyshohet të ketë lidhje me vaksinën Pfizer ndaj Covid-19. Bëhet fjalë për një grua, e cila...
SiteLock