Tuesday, December 6, 2022
Home Tags Petrit myftiu

Tag: petrit myftiu

Petrit Myftiu: Pastrimi i kanalit të Korfuzit nga minat u realizua...

Nga Mark Brunga Në fund të vitit të kaluar me 26 nëntor, është ndarë nga jeta ushtaraku i madh i detit, Petrit Myftiu, i cili...

Petrit Myftiu: Ikja e një kapiteni dhe një histori me rusët...

Nga Artan Lame Në këto ditë ikjesh, po sjell një ngjarje me njërin prej tyre. Pasha Liman, 1960. Në bazën e Pashá Limanit në Orikum, sipas...

Ndahet nga jeta ish-ushtaraku Petrit Myftiu, ishte shtruar prej ditësh te...

Ka humbur jetën në Spitalin Shefqet Ndroqi nga Covid ish-ushtaraku Petrit Myftiu. Myftiu ka qenë një nga kuadrot kryesorë të Flotës Luftarake Detare Shqiptare....
SiteLock