Tuesday, December 6, 2022
Home Tags Peter zingraf

Tag: peter zingraf

Ambasadori gjerman: Reforma në Drejtësi, ka dhënë efekte, ka nevojë për...

Nga Korça, Ambasadori gjerman në Shqipëri, Peter Zingraf, pas një takimi me kryetarin e Bashkisë Korçë, Sotiraq Filo, ka folur për integrimin e vendit...

INTERVISTA/ Ambasadori gjerman: Presim zgjedhje të lira, të drejta dhe paqësore

Ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf në një intervistë për DW flet për pritshmëritë nga zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit. Ai u bën thirrje...

Situata ekonomike në Shqipëri/ Ambasadori gjerman: Ekziston nevoja që klima e...

Ambasadori gjerman Peter Zingraf ka deklaruar se Gjermani do jetë gjithmonë ndihmë për Tiranën, por kërkon nga qeveria shqiptare që të bëjë më shumë...

Ambasadori gjerman jep mesazhin e rëndësishëm për Shqipërinë

Ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf përshëndet zgjedhjen e Altin Binajt si gjyqtar i Gjykatës Kushtetuese nga Parlamenti duke e theksuar si një arritje...

Reagon edhe Ambasada gjermane në Tiranë: I bëj thirrje të gjitha...

Pas SHBA dhe BE, ambasadori gjerman Peter Zingraf ka bërë thirrje që të shmanget dhuna në protesta. Sipas tij, dhuna nuk është një zgjidhje. "Ngjarjet e...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Gjermania i jep mesazhin e prerë palëve...

Me rastin e Ditës së Bashkimit të Gjermanisë ambasadori i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf mbajti një fjalë ku i mëshoi marrëdhënieve mes dy...

Pas takimit me Vitore Tushën, ambasadori gjerman jep ultimatumin: Plotësoni kushtet...

Ambasadori i Gjermanisë në Tiranë Peter Zingraf është takuar me kryetaren  e Gjykatës Kushtetuese Vitore Tusha. Gjatë takimit Zingraf ka thënë se mbështesin ngritjen...

Çfarë po planifikohet? Ambasadori i këtij shteti shkon në selinë blu...

Paraditen e sotme ambasadori i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf, po zhvillon një takim me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Mësohet se takimi po...

Ambasadori Zingraf shpjegon ligjin: Ja rregullat e reja për punësim në...

Në 1 mars ka hyrë në fuqi ligji i ri për fuqinë punëtore në Gjermani, i cili i referohet forcave të kualifikuara të punës...

Ambasadori gjerman, Peter Zingraf zhvillon takim me studentë dhe profesorë në...

Sot Ambasadori Gjerman, Shkëlqesia e Tij, z. Peter Zingraf, i shoqëruar nga z. Enrico Günther, Sekretar i Parë dhe Kreu i Seksionit të Kulturës...
SiteLock