Tuesday, December 6, 2022
Home Tags Perkeqesim

Tag: perkeqesim

Përkeqësohet situata e motit në Vlorë, Bashkia thirrje qytetarëve: Priten reshje...

Në Vlorë situata paraqitet mjaft problematikepër shkak të motit të keq që ka përfshirë gjithë territorin e vendit tonë. Në zonën e Lungomares, era...

Fillimi i javës sjell rritje shifrash në Greqi, 60 viktima dhe...

Greqia e ka nisur këtë javë me rritje shifrash nga COVID-19. 60 viktima dhe 1 mijë e 904 raste të reja janë regjistruar në 24...

Në Maqedoni virusi merr hov, po shfaqet një formë e rrallë...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut miraton masa të reja për parandalimin e shpërndarjes së virusit korona. Prej 6 prillit ora policore do të fillojë në...

U përkeqësua pas lindjes së foshnjës, shtrohet me urgjencë në spital...

Situata në spitalin Infektiv paraditen e sotme paraqitet më e qetë. Krahasuar me një ditë më parë numri i ambulancave është më u ulët...

Përkeqësohet situata në Shqipëri, 14 viktima dhe 1,052 infektime në 24...

Shqipëria ka shënuar shifrën më të lartë të infektimeve brenda 24 orëve, që prej nisjes së pandemisë. Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar...

Moti i keq mbërthen vendin, shtyhet nisja e trageteve nga Porti...

Moti i keq që ka mbërthyer vendin tonë ditët e fundit ka sjellë probleme edhe në nisjen e trageteve nga Porti i Durrësit drejt...

Parashikimet pesimiste nga OBSH: Viti i dytë i pandemisë mund të...

Viti i dytë i pandemisë së koronavirusit mund të jetë më i ashpër sesa i pari, duke marrë parasysh si po përhapet ky virus,...

2020-a viti më i nxehtë, ekspertët thirrje për shmangien e ndryshimeve...

Pas një dimri dhe vjeshte jashtëzakonisht të ngrohtë në Evropë, kontinenti gjate 2020 përjetoi vitin e tij më të nxehtë. Arktiku po ashtu pësoi...

Rëndohet gjendja shëndetësore, shtrohet me urgjencë në spital ish-presidenti i FIFA-s

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e ish presidentit të FIFA-s, Joseph Blatter. Sipas mediave të huaj ish presidenti po kalon momente të vështira. Gjëndja e tij shëndetësore...

Rekord rastesh me COVID-19, mbingarkesë në spitale në ShBA

SHBA-ja regjistroi gjatë 24 orëve të fundit një tjetër rekord kontaminimesh me rreth 235 000 raste me COVID-19, sipas shifrave të Universitetit Johns Hopkins. Në...
SiteLock