Saturday, December 3, 2022
Home Tags Perdorim

Tag: perdorim

A do ta bënte vaksinën kineze? Mjeku Pipero sqaron qytetarët

Opozita ka dalë kundër vaksinimit me vaksinat kineze dhe ruse, por mjeku Pëllumb Pipero thotë se vaksina kineze është e sigurtë dhe efektive. Mjeku Pipero...

Eugena Tomini: Ja kur duhet të vaksinohen personat që e kanë...

Vaksinimi në vendin tonë vazhdon me ritme të larta, fasha  e moshave që do të vaksinohen kundër koronavirusit po vjen duke u ulur në...

A do të vaksinohen europianët edhe me vaksinën kineze?

Vaksina kineze Sinovac mund t’i shtohet listës së vaksinave që mund të përdoren në Europë për vaksinimin e popullatës. ‘Ilsole24ore’ shkruan se ka mundësi që...

Pse duhet të filloni ta përdorni Instagramin nga kompjuteri?

Shfletimi i historive të Instagram do të jetë një eksperiencë unike së shpejti. Rrjeti social po teston një dizajn të ri në uebsajt i cili në...

WhatsApp do të ndalojë së punuari për miliona përdorues, sigurohuni që...

Disa miliona përdorues të WhatsApp do të mbeten pa aplikacion deri në fund të këtij muaji. Njerëzit që përdorin celularë pak më të vjetër...

Përdorimi i tepërt i dezinfektuesit dëmton lëkurën

Shefi i Departamentit të Shëndetit Publik i Spitalit të Fakultetit të Mjekësisë pranë Universitetit Trakya (TÜ) në Turqi, Faruk Yorulmaz, paralajmëroi se përdorimi i...

Përdorimi për një kohë të gjatë i smartfonëve na bën më...

Ata që kalojnë shumë kohë para ekranit të smartfonëve, janë më impulsivë. Ky fakt nënvizohet nga një studim gjerman i botuar në revistën shkencore...

Ulja e konsumit të energjisë/ Certifikatat e “klasit” të energjisë në...

Çertifikatat e performancës së energjisë në ndërtesa do të mbikëqyren sistematikisht nga Agjencia për Eficencën e Energjisë në lidhje me vërtetësinë e të dhënave....

A duhet të mbajnë maska njerëzit që janë shëruar nga COVID-19?...

Pacientët që shërohen nga COVID-19 mund të mos ndihen menjëherë plotësisht të shëndetshëm. Efektet anësore mund të zgjasin dhe ekspertët mjekësorë kanë shprehur shqetësimin...

“Hiqini celularët nga duart”/ Studimi: Smartphonët ju bëjnë nervozë!

Kush kalon më tepër kohë para ekranit të smartphone-t ka tendencë të jetë më impulsiv. Kështu rezulton sipas një studimi gjerman dhe të publikuar...
SiteLock