Monday, December 5, 2022
Home Tags Perballje

Tag: perballje

Meta përballë ‘togave të zeza’ të Gjykatës Kushtetuese/ Sot shqyrtohet shkarkimi...

Tetë muaj pasi 104 ligjvënës në Kuvendin e Shqipërisë morën vendimin për të shkarkuar Presidentin e Republikës Ilir Meta për shkelje të rënda të...

Nishani: Ibsen Elezi ka më shumë kontribute se Basha! Kjo PD...

Kreu i Këshillit Kombëtar, Bujar Nishani ka folur sërish lidhur me ngjarjet e fundit brenda PD-së. Ai tha sot në “Frontline” se kur Basha thotë...

‘Përballja’ Rama-Meta në Kushtetuese/ Përfaqësuesja e qeverisë: Presidenti cenoi rëndë parimet

Po zhvillohet përballja e parë e presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama në Gjykatën Kushtetuese. Objekti i kësaj seance plenare është zgjidhja e...

Historiku: San Marino-Shqipëri, kuqezinjtë përballë ekipit më të dobët

Kombëtarja shqiptare do të luajë sot ndeshjen e tretë në eliminatoret për Botërorin 2022. Kuqezinjtë do të kenë përballë në transfertë rivalin më modest...

Debat me tone të forta mes Piperos dhe Dashos për situatën...

Eksperti i Shëndetit Publik Erion Dasho dhe Pëllumb Pipero kanë debatuar mbrëmjen e djeshme lidhur me numrin e vdekjeve nga Covid në Shqipëri. “Unë nuk...

Ramush Haradinaj rrëfen përballjet me Millosheviçin në Hagë: Më foli i...

Dy herë në Hagë, dy herë i pafajshëm. Ish-kryeministri Ramush Haradinaj i ftuar në emisionin “Ballkan” në “ABC” të gazetares Linda Karadaku rrëfeu mbrëmjen...

“Stop tollovitjes me gjithologji”/ Mjeku Tritan Kalo ngre alarmin: Do përballemi...

Mjeku Tritan Kalo përmes një statusi në Facebook ka paralajmëruar se edhe për shumë javë në vijim do të jemi në situatë kritike në...

Ronaldo sërish pozitiv në COVID-19/ Humbet përballjen kundër Barcelonës

Cristiano Ronaldo ka dalë pozitiv edhe në testimin e dytë për COVID-19, thonë raportet e fundit. Ylli i Juventusit ka qenë i infektuar me COVID-19...

Basha përballet ‘live’ me Ramën, kryeministri kërkon që të ikë nga...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në emisionin “Opinion”, një dokument për të cilin tha se vërtetonte një tentativë të Lulzim Bashës për të dhënë...

Meta: Fola me Fevziun, Edi Rama dil në përballje me...

Ilir Meta ka sfiduar Edi Ramën me një debat televiziv, pas ditësh tensioni dhe replikash mes njëri tjetrit. “Sapo i kam konfirmuar z.Blendi Fevziu gatishmërinë...
SiteLock