Thursday, December 8, 2022
Home Tags Pensionistet

Tag: pensionistet

Lajm i mirë për pensionistët, kryeministri Rama zbulon shumën që do...

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë sot për gjithë pensionistët. Gjatë konferencës për shtyp për ekonominë, Rama bëri të ditur se...

Posta Shqiptare apel qytetarëve: Pensionistët të aplikojnë për shërbimin e marrjes...

Posta Shqiptare përsërit thirrjen drejtuar të gjithë qytetarëve që marrin shërbime postare-financiare (kryesisht atyre që marrin ndihmën ekonomike dhe pagesën e invaliditetit, si dhe...

Si e ndau paketën 170 mln euro qeveria e Kosovës? Veç...

Qeveria e Kosovës ka miratuar një paketë financiare prej 170 milionë euro për të ndihmuar bizneset dhe familjet për t’u përballur me emergjencën e...

Pako me ushqime për të prekurit nga tërmeti, Xhaçka: Do ndihmojmë...

Një nga shtresat që po has më shumë probleme në këto ditë të vështira të COVID-19 në Shqipëri janë të prekurit nga tërmeti i...

Instituti i Sigurimeve tregon kur pensionistët mund të tërheqin shpërblimet

Ditën e sotme ka nisur shpërndarja e shpërblimit të pensionistëve për festat e fundvitit të 2019-s, që siç u raportua një ditë më parë...

Shpërblimi për pensionistët, Instituti i Sigurimeve: Ja kur fillon shpërndarja

Qeveria vendosi këtë të martë që të shpërblejë të gjithë pensionistët për festat e fundvitit. Kur kanë kaluar disa orë nga vendimi, Instituti i...

Qeveria vendos të japë shpërblimin e fundvitit për pensionistët, ja cila...

Qeveria ka vendosur tu japë shpërblim 3 mijë lekë pensionistëve për festat e fundvitit. Lajmin e bëri të ditur ministrja Denaj në një konferencë për...

Shpërblimet e fundvitit për pensionistët/ Rama: Tërmeti na ka bërë të...

Kryeministri Edi Rama deklaron se do të diskutohet në mbledhjen e Këshillit të Ministrave mbi shpërblimet e fundvitit për pensionistët. Në komunikimin për mediat pas...

Pakësohen pensionistët në fshatra/ 5 mijë përfitues më pak. Rritet numri...

Numri i përfituesve të pensioneve të pleqërisë në fshatra ka rënë ndjeshëm në 9 muajt e parë të vitit. Sipas të dhënave zyrtare të...

Shpërblimet për pensionistët për fundvit, flet Rama pas mbledhjes me kabinetin

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një prononcim për mediat lidhur me shpërblimin e pensioneve për festat e vitit të ri. “Nesër kemi mbledhjen e qeverisë...
SiteLock