Tuesday, July 5, 2022
Home Tags Pd

Tag: pd

Raundi i tretë për zgjedhjen e presidentit të ri pa kandidatë,...

Votimi i tretë për zgjedhjen e presidentit të ri është konsideruar i ezauruar nga Kuvendi ndonëse nuk kishte asnjë kandidat të propozuar. Në mbledhje...

Zgjedhja e Berishës në krye të PD/ Xhaferaj: U kthye nga...

Deputeti i Ferdinand Xhaferaj ka komentuar zgjedhjen e Sali Berishës në krye të PD. “Kishte zgjedhje por nuk kishte zgjidhje, Berisha edhe dejure u kthye...

Gjekmarkaj ironizon zgjedhjet për kreun e PD: Ajo qerrateshë Amerikë po...

Deputeti i PD, Agron Gjekmarkaj ka ironizuar zgjedhjet për kreun e ri të kësaj partie. Në një postim në “Twitter” Gjekmarkaj shkruan se revolucioni...

Beteja e Lulzim Bashës ishte për demokracinë, integrimin dhe për ta...

Nga Skënder Kapiti Tranzicioni politik i këtyre 30 viteve  është një dështim i madh dhe i paparashikueshëm, sepse Shqipërinë e kapi dhe e mbërtheu korrupsioni...

Humbi zgjedhjet përballë Berishës/ Elezi: Ata që arrijnë duke u servilosur...

Ibsen Elezi, kandidati i vetëm përballë Sali Berishës në garën për kreun e Partisë Demokratike, ka reaguar pas rezultatiut të votimeve. Pas humbjes me...

Si u fik ëndrra e Berishës për t’u rikthyer ‘mbret’

Nga Ylli Pata Në të gjithë procesin kaotik që ka shoqëruar tentativën e Sali berishës për tu rikthyer në majën e politikës së opozitës, shifrat...

“O Tritan o trim me fletë, ç’a po i bën asaj...

Për zgjedhjet farsë në Partinë Demokratike që rikthyen Sali Berishën si kryetar, ka bërë një reagim edhe Roland Bejko. Teksa ironizon rezultatin në Gjirokastër, ku...

Berisha flet pas fitores me 99.9%: U krye mrekullia e 8...

Sali Berisha ka mbajtur fjalën e tij të parë si kryetar i Foltores nga seli blu pasi fitoi me 99.9% të votave ndaj rivalit...

Negociatat: Si presidenti i KE dhe Raportuesja për Shqipërinë në Parlamentin...

Kur e gjithë Europa njëzëri po thotë se Shqipëria i ka përmbushur të gjitha kushtet për negociatat të cilat duhet të hapen sa më...

Sot votimi i parë në grupin e PD, deputetët do përzgjedhin...

Grupi Parlamentar Demokrat do të mblidhet sot në orën 16:00 për të diskutuar emrat që do të dorëzojë te maxhoranca për të marrë edhe...
SiteLock