Tuesday, October 4, 2022
Home Tags Pasaporta

Tag: pasaporta

CNN shpall pasaportat më të fuqishme në botë: Ja ku renditen...

Lufta në Ukrainë, e cila pasoi me sanksione të vendosura ndaj Rusisë prej Perëndimit si edhe të qeverisë së Putinit ndaj shteteve të tjera...

Njihuni me fshatin italian që dëshiron të jetë… komb i pavarur

Në majë të një kodre në rivierën italiane ndodhet një fshat i vogël me një ëndërr të madhe: të bëhet një komb i pavarur. Principata...

Ja në çfarë vendi renditet pasaporta e Shqipërisë për nga rëndësia

Kompania konsulente për investimet dhe emigracionin, Global Citizen Solutions, ka publikuar Indeksin Global të Pasaportave. Nga të dhënat del se pasaporta e Shqipërisë është renditur...

Pasaportat e vaksinave: Si mund ta fitojë BE raundin tjetër të...

Nga Joanna Hosa, Tefta Kelmendi&Nicu Popescu, European Council on Foreign Relations Në ditët e para të pandemisë, vendet anëtare të Bashkimit Evropian që u goditën më...

MEPJ njofton shqiptarët: Pajisja me karta e pasaporta ofrohet edhe në...

Ministrja e Punëve të Jashtme Olta Xhaçka njofton se ka nisur shërbimi për pajisjen me karta identiteti e pasaporta biometrike për shqiptarët që jetojnë...

Si jepeshin nënshtetësitë dhe leje-kalimet në Shqipëri, që nga viti 1838

Nga Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur të organizmit dhe funksionimit të pushtetit lokal në Shqipëri që nga periudha e sundimit osman e...

Ministria e Brendshme njoftim për emigrantët: Afati për tërheqjen e pasaportave...

Emigrantët shqiptarë që ka aplikuar për kartën ID apo pasaportë biometrike dhe nuk ka mundur ta tërhequr atë në kohën e duhur nuk do...

Meta sulmon Qeverinë për heqjen e pasaportave diplomatike për Kombëtaren

Presidenti Ilir Meta reagon për ndërprerjen e vlefshmërisë së pasaportave për Kombëtaren tonë të futbollit, duke e cilësuar këtë një vendim të paprecedentë dhe...

Qeveria zgjat afatin e vlefshmërisë së pasaportave, ja deri në cilën...

Qeveria ka vendosur të shtyjë afatin e vlefshmërisë së pasaportave të shtetasve shqiptarë. Afati i përdorimit të pasaportave që përfundonte në datën 25 prill...

Pasaporta magnet zemrash, Sindi trazon “ujërat” me storyn e saj në...

  Në “Për’puthen” pati një takim 4 minutësh, mes Rinianit dhe Sindit, pasi kjo e fundit kishte shprehur dëshirën për të pasur një takim me djalin...
SiteLock