Home Tags Muzike

Tag: muzike

Edukimi, arti dhe heshtja ndaj “përdhunimit” masiv të brezit të ri,...

Nga Aranit Muraçi Fjalët "rap" dhe "rape" mund të mos kenë asnjë lidhje me njëra-tjetrën në origjinën e tyre, por mund të bëhet sinonime, pjesë...

Vajza e Princit William “çmendet” pas këngëve të saj, Shakira i...

Princesha Charlotte ka marrë një mesazh nga Shakira pasi babai i saj, Princi William zbuloi se ajo ishte e “fiksuar” duke kërcyer këngët e...

“Takimet Muzikore të Dy Botëve” në Tiranë, një mbrëmje me muzikën...

Një mbrëmje e veçantë ishte ndërthurja e muzikës klasike dhe poezisë greke. Të pranishmit shijuan mbrëmjen e së mërkurës muzikën e luajtur artistët e...

Flet këngëtarja e mirënjohur Alida Hisku: Shteti duhet t’i kthejë më...

“Festa e Këngës Shqiptare” një event që shteti nuk mund ta realizojë -Festivalet e RTSH e kanë humbur shkëlqimin e dikurshëm - Në monizëm nëse nuk...

Kosova mban rekord/ Lajmet, muzika dhe loja, ja për çfarë e...

30% e individëve që kanë përdorur internetin në vend në 2018-n e kanë bërë këtë për të luajtur apo për të shkarkuar lojëra, afër...

‘Muzika nuk ka kufij politikë dhe as kulturor’ të rinj nga...

"Muzika nuk ka kufij politikë dhe as kulturor" kjo frazë zë vend më së miri në akademinë e jazz-it në qytetin e Shkodrës . Të...

TKOB: Baleti “Migjeniana”, si një spektakël i fjalës, muzikës dhe lëvizjes

Baleti “Migjeniana” u vu në skenën e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit vite më parë. Një vepër që solli artistë të njohur në...

Guns N’Roses rikthehet pas 13 vjetësh pauzë

Guns N’Roses po krijojnë muzikë të re, pas 13 vjetësh pauzë. Rokerët legjendarë kanë lansuar këngën e tyre më të re të titulluar “Absurd” këtë...

Në Ballkan është koha për Paqe. Dhe dy fjalë për Bregoviçin!

Nga Dritan Hila 1-Muzikën jugosllave pak e pëlqej. Disa artistë si Dino Merlin, grupi Crvena Jabuka, bëjnë përjashtim. Kjo nuk i heq asgjë mirëkuptimit tim...

Përhapja e COVID, Greqia vendos shtetrrethimin dhe ndalon muzikën në dy...

Greqia ka vendosur shtetrrethimin gjatë natës si dhe ka ndaluar muzikën në dy ishuj të njohur turistikë. Masat, siç u shpreh zëvendësministri i Mbrojtjes Civile,...
SiteLock