Sunday, April 2, 2023
Home Tags Merkel

Tag: merkel

COVID-19/ Gjermania drejt mbylljes, Merkel: Situata është kritike!

Situatë dramatike e cilësoi kancelaria Angela Merkel atë që po përjeton Gjermania nga COVID-19. Vendi raportoi rritjen e saj më të lartë njëditore të...

Fluksi i emigrantëve, Merkel telefonon Putinin: Sjellja e Bjellorusisë është jo...

Në kufijtë e Bashkimit Europian situata është shumë kritike me emigrantët. Kjo situatë ka detyruar kancelaren gjermane në detyrë, Angela Merkel që të zhvillojë...

Pas largimit nga detyra, Merkel: Do lexoj dhe fle më shumë!...

Kancelarja Merkel është shprehur për një intervistë në DW se ende nuk e di se çfarë do të bëjë në të ardhemen, pas shkëputjes...

Komunikimi që mposhti divergjencat, marrëdhënia Merkel-Macron

Pallati Elysee e quajti dekoratën ndaj Merkelit një shenjë të "miqësisë solide franko-gjermane". Në fakt ai është një vlerësim i veçantë. Me Kryqin e...

Merkel vizitë lamtumirë në Greqi, takimi me Mitsotakis dhe presidenten

Kancelarja Angela Merkel po zhvillon një vizitë lamtumire në Greqi. Tovima.gr shkruan se kancelarja gjermane mbërriti në Athinë mbrëmjen e së enjtes dhe sot programi i...

Ja si mendojnë të fuqishmit për Angela Merkelin pas 16 vjetësh...

Pas 16 vjetësh në pushtet ditët e Angela Merkelit si kancelare gjermane po i afrohen fundit. Në këto gjashtëmbëdhjetë vjet bota ka përballuar shumë...

Deutsche Welle: Merkeli më e preferuar se Macroni për të drejtuar...

Kandidatët për kancelarë në zgjedhjet parlamentare këtë vit në Gjermani mund të ëndërrojnë për kuotat e mbështetjes të kancelares Merkel. Në fund të 16...

Angela Merkel përqafoi dhe forcoi autokratët në Ballkan

Në udhëtimin e saj të lamtumirës, kancelarja gjermane takoi politikanë ballkanikë të rangut të lartë në Beograd dhe Tiranë. Por ajo nuk ka asgjë...

Angela Merkel largohet nga Shqipëria, Rama e përcjellë në aeroport: Presim...

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka përfunduar vizitën në Shqipëri, vizita e lamtumirës si kancelare e Gjermanisë, pasi ajo ka vendosur të largohet nga politika....

Kurti takon Merkel në Tiranë: Folëm për bashkëpunimin në rajon brenda...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka takuar kancelaren gjermane Angela Merkel në Tiranë. Me anë të një shënimi në “Facebook”, Kurti thotë se me...
SiteLock