Saturday, May 21, 2022
Home Tags Mbeshtetje

Tag: mbeshtetje

Kryebashkiakja Emiriana Sako takim me fermerët e Rrashbullit: Do të vijojmë...

Kryebashkiakja Emiriana Sako ka zhvilluar një takim me fermerët e zonës së Rrashbullit. Sako shprehet se Bashkia në bashkëpunim me qeverinë do të punojnë...

Shqipëria 13 vite pjesë e NATO/ Ministri i Mbrojtjes: Trupat shqiptarë...

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka shpërndarë një shënim në Facebook në ditën e  13-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO. Niko Peleshi shkruan...

Konflikti Ukrainë-Rusi/ Albin Kurti: Kosova mbështet pavarësinë dhe sovranitetin e Ukrainës

Qeveria e Kosovës mbështet sovranitetin, pavarësinë dhe integritetin territorial të Ukrainës, deklaroi sot kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë një seance të Kuvendit të...

Çfarë është berishizmi?

Nga Blendi Kajsiu Edhe pse është fenomeni politik më i rëndësishëm i tranzicionit, për të cilin flasim pa fund, në fakt, nuk ekziston një përkufizim...

Fermerët në protestë, Rama: Ofrojmë mbështetje për ta

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një lajm për mbështetjen ndaj fermerëve. Ky lajm i publikuar nga ai në rrjetin social ‘Facebook’, vjen pak minuta...

Flet këngëtarja e mirënjohur Alida Hisku: Shteti duhet t’i kthejë më...

“Festa e Këngës Shqiptare” një event që shteti nuk mund ta realizojë -Festivalet e RTSH e kanë humbur shkëlqimin e dikurshëm - Në monizëm nëse nuk...

‘Ballkani i Hapur’, Rama: Gjermania e mbështet, kërkon nënshkrimin e marrëveshjes...

Pasi qeveria gjermane ka dalë hapur në mbështjetje të nismës "Ballkani i Hapur", ka reaguar kryeministri Edi Rama. Rama thotë qe qeveria përveçse e mbështet nismën...

Rama: 20 mijë fëmijë të lindur në gjysmën e parë të...

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën sot me një bilanc të familjeve që janë mbështetur me bonusin e bebes. Me një postim në Facebook,...

Turqia krah Shqipërisë: BE të mos ketë mëdyshje për hapjen e...

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan dhe Ministri i Jashtëm Mevlut Çavusoglu kanë adresuar disa kërkesa ndaj Brukselit në samitin e Bashkëpunimit të Evropës Juglindore...

Holanda me vendim unik dhe historik për Shqipërinë: Të përcaktohet sa...

Parlamenti holandez ka mbështetur vendimin e qeverisë së Holandës e cila është pro përcaktimit sa më parë të datës së konferencës ndërqeveritare Shqipëri-BE. Vendimi është...
SiteLock