Home Tags Magnitude

Tag: magnitude

Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 8.2 goditi këtë shtet, flasin ekspertët:...

Tërmeti me magnitudë 8.2 që goditi brigjet e Alaskës mbrëmjen e së mërkurës ishte më i fuqishmi që nga viti 1964, tha një zyrtar...

Vendi ynë zgjohet me lëkundje tërmeti në orët e para të...

Ditën e sotme në vendin tonë janë shënuar të tjera lëkundje tërmeti. Lëkundja është regjistruar në detin Adriatik, me magnitudë 4.1. Edhe pak ditë më...

Qytetarët mbushin rrugët pas tërmetit, dalin video e frikshme se çfarë...

Një tërmet i fortë ka “shkundur” vendin fqinj Greqinë që u shënua me mangitudë 6.2 të shkallës Rihter ka goditur paraditen e sotme. Tërmeti ka...

Indonezia goditet nga një tërmet me magnitudë 6,4 ballë

Një tërmet me magnitudë 6,4 ballë ka goditur provincën Sulawesi Verior në ishullin Sulawesi të Indonezisë. Agjencia e Meteorologjisë, Klimës dhe Gjeofizikës në Indonezi (BMGK)...

Greqi/ Shënohen lëkundje të forta tërmeti, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 4.9 ka goditur Greqinë vetëm pak minuta më parë. Tërmeti u shënua në perëndim të Athinës 17 km nga qyteti...

Tërmeti në Milano, ekspertja: Më i forti në 500 vitet e...

Një tërmet është regjistruar ditën e djeshme në Milano të Italisë, me magnitudë 3.9. Tërmeti i ditës së djeshme, që u ndje në Trezzano në...

Pas Kretës, një tërmet tjetër godet Italinë

Një tërmet me magnitudë 3.8 ballë lëkundi Milanon pasditen e sotme rreth orës 17:00. Sipas  mediave italiane, epiqendra ishte në Trezzano sul Naviglio në një thellësi...

Tërmeti i fortë në Greqi, ja epiqendra

Një tërmet me madhësi 4.9 ballë i shkallës Rihter ka rënë në ishullin grek Kretë. Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti e kishte epiqendrën në verilindje...

Tërmeti i 26 nëntorit/ Sizmologu Rrapo Ormeni tregon çfarë ka ndodhur...

Sot bëhet një vit nga tërmeti i mëngjesit të 26 nëntorit në 2019, i cili shkaktoi 51 viktima dhe shkatërroi mijëra banesa të banorëve...

Maqedonia e Veriut goditet nga një tjetër tërmet

Një tjetër tërmet është regjistruar në Maqedoninë e Veriut, por kësaj radhe me intensitet më të ulët se ai i orën 04:54. Siç raporton...
SiteLock