Home Tags Lufta brenda PD

Tag: Lufta brenda PD

Vjeshta e Doktorit

Namir Lapardhaja As vet Sali Berisha nuk e dinte se pse atë të enjte mbrëma pronari i një prej televizioneve më të mëdha në vend,...

Ngjarjet në PD na mësuan se qasja jonë drejt Drejtësisë është...

Nga Ben Andoni Titulli i huazuar për këtë shkrim është marrë në fakt prej epigramit të kapitullit “Drejtësia” të librit “21 Leksione për shekullin e 21” me...

Si zgjidhet kriza në PD: 10 vendimet që shpëtojnë partinë Demokratike

Nga Roland Qafoku Kjo është ‘97-ta e PD-së, ose “lufta civile” brenda partisë. Ajo që po ndodh në Partinë Demokratike të krijon idenë se jo...

Kryetarët e degëve i kërkojnë Bashës të dalë në terren: Dil...

Burime të tjera  nga mbledhja e Kolegjit të PD, bëjnë me dije se kryetarët e degëve të Partisë Demokratike Lefter Geshtenja -Dega 7, Tirane,...

Kulla në vend të selisë blu? Reagon PD: Mashtrimi rradhës, s’është...

Partia Demokratike ka mohuar që në truallin ku do ndodhet selia blu do të ndërtohen kulla. Ato thonë se ky është një lajm për...

Bën gjithçka kundër Bashës, por në fakt ishin kundër të gjithë...

Nga Alban Daci Ardhja e Bashës në krye të PD ishte e domosdoshme për demokratët me shpresë për ta ringritrur atë nga shkërmoqja zgjedhore e...

Çfarë do të ndodhë në PD? Sot ‘skadon’ afati i Bashës

Situata në PD duket se tensionohet më shumë çdo ditë, teksa sot, më 5 janar, skadon edhe afati i ultimatumit që Berisha i kishte...

Pollo paralajmëron Bashën: Do përgjigjeni për blindimin e portave dhe dritareve,...

Genc Pollo, i rreshtuar krah Sali Berishës dhe Komisionit të Rithemelimit në luftën brenda Partisë Demokratike, thotë se Lulzim Basha do të përgjigjet për...

Lorenc Vangjeli: Basha kundër Berishës! Njëri duhej të kishte ikur në...

Nga Lorenc Vangjeli! Edhe e shtuna që lamë pas ishte një përplasje agjendash mes kryetarit të PD Lulzim Basha që mblodhi Kuvendin Kombëtar dhe ish-liderit...

Logo e re e PD! Berisha nxjerr njoftimin për mbajtjen...

Me logon e re të PD, të ndryshuar në Kuvendin e Sali Berishës më 11 dhjetor, Komisioni i Rithemelimit ka publikuar njoftimin mbi mbajtjen...
SiteLock