Monday, August 15, 2022
Home Tags KQZ

Tag: KQZ

“Paanshmëri dhe larg ndikimeve politike” ekspertët japin propozimet për administrimin zgjedhor:...

Rekomandimet e OSBE/ODIHR dhe administrimi i procesit zgjedhor në vend pritet të jenë disa nga çështjet që do disktohen nga ekspertët e fushës nesër...

KQZ: Nëse nuk ka ankesa, rezultatet përfundimtare shpallen më 7 nëntor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka paralajmëruar se rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit do të shpallen të enjten më 7 nëntor,...

KQZ i’u jep mandatin e deputetit dy kandidatëve të LSI dhe...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e ditës së sotme sotme, iu ka dhënë mandatet e deputetëve, dy kandidatëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim...

Zgjedhjet e 30 qershorit/ Përfundon afati i regjistrimit në KQZ, opozita...

Afati i regjistrimit të kandidatëve për zgjedhjet e 30 qershorit ka përfunduar mesnatën e së hënës. Për shkak të protestës së opozitës, regjistrimet u...

Një tjetër kandidat i PD-së kërkon mandatin e deputetit

Halit Valteri, kandidat për deputet në listat e PD-së për qarkun e Tiranës në zgjedhjet parlamentare të 2017 ka dorëzuar sot formularin e dekriminalizimit...

PS çon në KQZ kërkesën për regjistrim në zgjedhjet e 30...

PS ka çuar në KQZ kërkesën për regjistrim në zgjedhjet e 30 qershorit. Dokumenti i dërguar në KQZ mban firmën e sekretares për koordinimin...

Skandali i mashtrimit/ 9 deputetë të opozitës nuk kanë dorëzuar mandatet….

Zbulohet skandali i mandateve të opozitës në Komision Qëndror të Zgjedhjeve. 9 deputetë të bashkimit opozitar nuk i kanë dorzuar mandatet e tyre, edhe...
SiteLock