Monday, August 15, 2022
Home Tags KQZ

Tag: KQZ

Lufta në PD mbaroi

Nga Blendi Kajsiu Kuvendi i 18 dhjetorit dhe protesta e fundit e organizuar nga Berisha kundër nismës Open Ballkan shënuan fundin e luftës brenda PD-së....

Abuzuan me ligjin! KQZ çon për ndjekje penale anëtarët e grupeve...

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi pas verifikimit paszgjedhor ka vendosur të gjobisë sekretarët e Komisioneve Zonale të Administrimit Zgjedhor, si dhe të çojë...

KQZ: Bashkia Tiranë përdori asetet publike për fushatën e PS-së

Disa video dhe foto ku shfaqej kryetari i bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, në krah të kandidatit për deputet të Partisë Socialiste, Alqi Bllako, gjatë...

KQZ mbyll procedurën për Tom Doshin, se kap më ligji i...

Komisioni Qendror i zgjedhjeve ka vendosur që të mbyllë pa një vendim procedurën e verifikimit të figurës së kreut të Partisë SocialDemokratëve, Tom Doshi. Kreu...

Fejesa e djalit të Mehmetit me vajzën e Qazim Turdiut, zbardhet...

Panorama ka nisur botimin për herë të parë të debateve të forta në Byronë Politike, të cilat vulosën fatin e ish- kryeministrit më jetë...

PD e denoncoi për falsifikim të formularit të dekriminalizimit, GJKKO merr...

GJKKO merr të pandehur Qerim Ismailajn, kreu i bashkisë Mallakastër. SPAK përfundon hetimet dhe dërgon dosjen për gjykim në GJKKO për Qerim Ismailaj. Ismailaj akuzohet për...

Hapja e kutive/ 23 deputetët që u morën votat kolegëve, në...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vijon rinumërimin e pjesshëm të votave në disa kuti votimi të zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit 2021. Rinumërimi i votave...

Qeveria e re dhe opozita e vjetër

Nga Alfred Peza Ironia e do që këto ditë kur po krijohet qeveria e re Nr. 3 e Kryeministrit Edi Rama, opinion publik dhe mediat...

Në shtator sërish rinumërim, KQZ hap 10% të kutive! Këqyrja, proces...

Ndonëse zgjedhjet e 25 prillit janë certifikuar tashmë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve duhet të hedhë edhe një hap të fundit për të vërtetuar rregullsinë...

Partitë që drejtohen nga 9 deputetë ndëshkohen për fshehje financash! Gjobë...

Nga Adriatik Doçi Disa ditë më parë, Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, gjobiti rreth 100 parti politike me nga 1 mijë USD për refuzimin për të...
SiteLock