Tuesday, July 5, 2022
Home Tags Kosove

Tag: kosove

Nëse do të kishim një histori të përbashkët me Kosovën…

Nga Ben Andoni Pak kohë më parë, edhe vetëm përmendja se do të restaurohej shtëpia e Xhafer Devës në Kosovë ngriti një stuhi të furishme...

Shqipëria në pritje të turistëve: Bie numri i shqiptarëve nga Kosova,...

Në katër muajt e parë të këtij viti, në vend kanë hyrë 1.07 milionë shtetas të huaj, sipas të dhënave të publikuara nga INSTAT....

Po të mos ishin kosovarët, sot serbët do i kishim në...

Nga Enver Robelli Një pjesë e madhe e këtyre që ngarendin në Hagë gjoja për t’u solidarizuar me Hashim Thaçin, në të vërtetë atje shkojnë...

Zyrtari i NATO-s: Ka tensione e retorikë agresive në rajon e...

Pas më shumë se dy dekadave të përfundimit të luftës, Perëndimi sërish ka kthyer sytë kah Ballkani Perëndimor me frikën se lufta në Ukrainë...

Albin Kurti për Deutsche Welle: Kosova nuk ka alternativë tjetër përveç...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, zhvilloi vizitën e tij të parë zyrtare në Berlin, ku u takua me kancelarin e Gjermanisë, Olaf Scholz. Për...

Një Ukrainë e dytë në Ballkan? Rama: Kosova të pajtohet me...

Kryeministri Rama ka folur gjatë konferencës së sotme në lidhje me vëmendjen  e shtuar të BE në Ballkan. Rama u shpreh se Kosova dhe...

Gjenerali Clark takohet me kryeministrin e Kosovës: Diskutuam për projekte energjitike

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar një takim me gjeneralin amerikan në pension, Wesley Clark. Clark pas takimit ka folur për mediat dhe ka...

CNN shpall pasaportat më të fuqishme në botë: Ja ku renditen...

Lufta në Ukrainë, e cila pasoi me sanksione të vendosura ndaj Rusisë prej Perëndimit si edhe të qeverisë së Putinit ndaj shteteve të tjera...

Kosovë/ Vijojnë rritjet e çmimeve, qytetarët përjetojnë shtrenjtim të çdo produkti

Çmimet e produkteve ushqimore në Kosovë po rriten nga viti në vit. Çmimet këtë vit janë cilësuar të papërballueshme nga qytetarët. Kulmin e çmimit,...

COVID-19 në Kosovë, identifikohen 16 raste të reja dhe 2 viktima...

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë, bën me dije se nga 830 testime, 16 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, autoritetet...
SiteLock