Sunday, July 3, 2022
Home Tags Koalicione

Tag: koalicione

11 parti paraqitën kërkesën për të garuar më 6 mars, KQZ...

11 forca politike dorëzuan të hënën në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve kërkesën për t’iu bashkuar garës elektorale të 6 marsit. Sot Komisioneri Shtetëror i...

“Dy fabulat e humbjes së PD”, Kajsiu: Folën për ndryshim dhe...

Analisti Blendi Kajsiu ka folur në një intervistë përballë gazetares Jonida Shehu në Radarin Informativ në ABC në lidhje me procesin zgjedhor të 25...

Fatmir Mediu: Ne do t’iu japim fund klaneve korruptive

Fatmir Mediu gjatë një takimi në dy njësi në Tiranë, përkatësisht atë me 2 dhe 4, tha se shqiptarët duhet të bashkohen më 25...

“Më informuan se nuk i pëlqeu pozicioni”, kryeministri Rama paralajmëron dorëheqjen...

Në Shqipëri dy partitë më të mëdha dorëzuan pak pas mesnate listat e kandidatëve të tyre për deputetë në zgjedhjet e 25 Prillit. Si...

kryeministri Rama del me paralajmërimin e rëndësishëm: Ne nuk jemi një...

Kryeministri Rama paralajmëroi sot se PS në ditë në vijim do të shpalosë shpalosi programin elektoral i cili sipas tij është një menu dëshirash...

Kë do të shpallni fitues të zgjedhjeve, koalicionin apo partinë fituese?...

Presidenti Ilir Meta nuk i është përgjigjur pyetjes se cilin do të shpallë fitues pas 25 prillit koalicionin apo partinë fituese. Ai ka një...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama zbulon skenarin e fshehtë të Sali...

Kreu i qeverisë ka komentuar sërish koalicionin mes PD dhe LSI. Rama është shprehur se është koalicion tragjik komik, i imponuar mes Saliut dhe...

Koalicioni si film i parë

Nga Dritan Hila Me një ceremoni e cila përpiqej të risillte atë të prillit 2013 kur Rama dhe Meta firmosën koalicionin që do të largonte...

PD firmosi koalicion me partitë e vogla, Frrok Çupi zbulon goditjen...

Analisti Frrok Çupi e ka cilësuar koalicionin e PD me partitë e vogla “PD-Alenaca për ndryshim” si një punë guaskë që do të rezultojë...

“Pas koalicionit, janë edhe më gropë në sondazhe”/ Veliaj: Anëtarët në...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, njëherësh drejtues politik i PS për Qarkun, mori shembullin e Laprakës, ku u takua edhe me të...
SiteLock