Home Tags Joe Biden

Tag: Joe Biden

Shtetet e kanë humbur durimin! Biden nën trysni për të lehtësuar...

Përballë trysnisë në rritje për të lehtësuar kufizimet lidhur me pandeminë, Shtëpia e Bardhë njoftoi të mërkurën se po bënte plane për një fazë...

Rreziku për pushtimin e Ukrainës nga Rusia, Biden kërcënon se do...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po bëjnë gjithçka për të shmangur një luftë në Ukrainë, përfshirë këtu edhe kërcënimet e drejtpërdrejta të presidentit rus,...

Tensionet Rusi-Ukrainë! SHBA ka një plan për evakuimin e amerikanëve

Situata e tensionuar në Ukrainë mund të çojë në lëvizje ekstreme edhe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Mediat amerikane shkruajnë sot se administrata e...

Biden mbërrin në Evropë, dy samitet që do të mbahen dhe...

Presidenti i SHBA Joe Biden ka mbërritur në Evropë për dy samite ndërkombëtare, duke e lënë në harresë axhendën e tij të brendshme prej...

SHBA: Popullariteti i Presidentit Biden, i lidhur me gjendjen e pandemisë

Presidenti Joe Biden shprehu optimizëm të enjten në lidhje me përparimin që kanë bërë Shtetet e Bashkuara kundër COVID-19. Sondazhet e fundit kanë treguar...

Një “Vietnam” i dytë: Pse dështoi Amerika në Afganistan?

Më në fund, pas njëzet vite luftë në Afganistan, presidenti Joe Biden vendosi të ngrejë flamujt e bardhë të dorëzimit dhe të tërheqë të...

Raporti i zbulimit do të shqyrtojë teoritë mbi origjinën e COVID-19

Agjencitë amerikane të zbulimit pritet t’i dërgojnë një raport Presidentit Joe Biden këtë muaj, në të cilin shqyrtohen dy teoritë kryesore rreth origjinës së...

SHBA: Rritet numri i imigrantëve në qendrat e paraburgimit

Numri i emigrantëve në qendrat federale të paraburgimit është shtuar ndjeshëm nën udhëheqjen e Presidentit Joe Biden. Që nga fundi i shkurtit, numri i...

Pas gjestit të Vjosa Osmanit, presidenti Joe Biden falenderon Kosovën: Kjo...

Presidenti i SHBA-së Joe Biden ka thënë se familja e tij ndihet e nderuar pasi presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dha medalje për djalin...

SHBA, punonjësit federalë sërish me maska

Punonjësit federalë në Uashington dhe disa qytete të tjera filluan të mbajnë maska përsëri në punë pas një përhapjeje të variantit Delta të koronavirusit....
SiteLock