Home Tags Interviste

Tag: interviste

‘Der Spiegel’: Njeriu më i fuqishëm në Shqipëri shijon pushimet në...

Stafi i prestigjiozes gjermane “SPIEGEL” ka zbarkuar në oborrin e një shtëpize buzë detit. E pikërisht, aty po pushon kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama....

“BE, korrupsioni, Ukraina dhe rreziku nga Putin”, Rama intervistë për prestigjozen...

Intervistë e Kryeministrit Edi Rama për median gjermane WELT. Lufta në Ukrainë ka rritur vigjilencën në Ballkan. Kryeministri shqiptar Edi Rama shpjegon pse është e...

Intervista/ Rrëfimi i gjeneralit që bombardoi Serbinë!

Ish-komandanti Suprem i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali amerikan Wesley Clark ka dhënë një intervistë për emisionin “Opinion”. Ai ka rrëfyer përballë Blendi...

Flet Mirel Josa: Nuk kam objektiv tjetër, veç rikthimit të lojës...

Mirel Josa është emri i ri i pankinës së Laçit dhe trajneri i parë, që merr postin e një trajneri të shkarkuar në këtë...

Gazetari ironizon Vjosa Osmanin: Është zëdhënëse e Albin Kurtit, nuk meriton...

Ish-gazetari i RTK’së, Ridvan Berisha, ka qenë i ftuar në emisionin “Natë Vere” në T7, ku ka folur edhe për Presidenten e Kosovës, Vjosa...

Frano Kulli: RTSH një “mbetje teknologjike” e kohës së shkuar, Thoma...

Në Radio Televizionin Shqiptar gjithçka “frymon” me paratë e publikut. Kështu shprehet publicisti dhe botuesi Frano Kulli, sipas të cilit ata që drejtojnë aty...

Rrëfimi ndryshe i Ramës për revistën italiane: Kur kolegët e mi...

Kryeministri Edi Rama ka folur në një intervistë ndryshe për revistën italiane “Arte”, e cila i ka kushtuar një shkrim të gjatë kreut të...

Taulant Balla për mediat në Gjirin Persik: Emiratet e Bashkuara Arabe...

Sekretar i Përgjithshëm të Partisë Socialiste, Taulant Balla në një intervistë për Agjencinë e Lajmeve të Emirateve të Bashkuara Arabe, i ka cilësuar Emiratet Arabe një...

Osmani paralajmëron Serbinë: “Po u afruat, ju pret ushtria e SHBA”,...

Në një intervistë për nje media kroate, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani u shpreh se nëse ushtria serbe tenton të kalojë kufirin me Kosovën,...

Flet aktori, “Mjeshtri i Madh” Aleksandër Rrapi: Me regjisorin Pirro...

Nga Albert  Z. ZHOLI Profesionin e aktrimit, e mori nga babai i cili ishte pjesë e trupës së Teatrit Popullor në vitet e parë të funksionimit...
SiteLock