Saturday, August 13, 2022
Home Tags Ilir yzeiri

Tag: ilir yzeiri

Sali Berisha dhe kalbëzimi i një pjese të elitës shqiptare

Nga Ilir Yzeiri Është fatkeqësi për Shqipërinë, por edhe për shqiptarët në tërësi, pra edhe për ata që jetojnë jashtë kufijve shtetërorë të Republikës, sepse...

Protestat që kanë vetëm një fytyrë

Nga Ilir Yzeiri Ne, shqiptarët, për fatin tonë të keq jemi të vonuar dhe atipikë në shumë anë. Për shkak të zhvillimit të vonë, ne...

Rënia e narrativës narciziste të Albinëve në Prishtinë e në Tiranë

Nga Ilir Yzeiri Ditën e diel, në zgjedhjet vendore të zhvilluara në Kosovë, Albin Kurti mori përgjigjen që priste që prej ditës kur fitoi zgjedhjet...

“Reformatorë-dashnorët” e heshtur të Berishës

Nga Ilir Yzeiri Vendimi që mori Lulëzim Basha për të përjashtuar nga Grupi Parlamentar i PD-së, Sali Berishën, solli jo vetëm tronditje brenda PD-së, por...

Edhe gaforret edhe zogjtë vriten për territor

Nga Ilir Yzeiri Krimet dhe vrasjet nuk janë vetëm punë shqiptarësh. Përpara se të ndodhnin dy tragjeditë, ajo e vrasjs së një familjeje të tërë...

Ilir Yzeiri: Akademia e Shkencave, rruga e vështirë drejt ringritjes

Më 22 maj 2019 kam botuar shkrimin « Për Akademinë dhe zotin Gjinushi » dhe aty kam shkruar me bindje se Akademia e Shkencave...

Gjyqtarja e Tik Tok-ut, Ilir Yzeiri: Fenomen i rëndë kompromentues, si...

Pamjet e kryetares së Gjykatës së Elbasanit, Enkeleida Kapedani në “Tik Tok” po bëjnë xhiron e rrjetit. Për shkak të videove të hedhura, ajo...

Basha po e dëmton PD-në më shumë se Berisha

Nga Ilir Yzeiri Pas shpalljes « non grata » të Sali Berishës dhe familjes së tij nga ana e Sekretarit Amerikan të Shtetit Tony Blinken,...

“Berisha është një hero i rremë”/ Yzeiri: Ne do të vazhdojmë...

Analisti i njohur Ilir Yzeiri ka komentuar zhvillimet e fundit politike. Sipas Yzeirit, vendimi i Sekretarit amerikan të Shtetit, për ish-kryeministrin Sali Berisha është...

Miti i rremë dhe ai që na vodhi kujtesën

Nga Ilir Yzeiri SHBA-të nuk kryen vetëm një veprim politik në mbrojtje të parimeve të tyre, më shumë se kaq, ata, duke shpallur « non...
SiteLock