Home Tags Gjyqtare

Tag: gjyqtare

Gjonaj: Gjyqtarët dhe prokurorët e larguar nga vettingu që janë pasuruar...

Shoqëria shqiptare pret që pas shkarkimit të gjyqtarëve dhe prokurorëve nga vettingu apo edhe për arsye të tjera të dalin përballë drejtësisë dhe pasuria...

Gjonaj takim me prokurorë e gjyqtarë në Shkodër: Paanësia e vendimeve...

Sot ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, së bashku me përfaqësuesen e UNDP-së në Shqipëri, Limya Eltayeb, ambasadorin austriak Christian Steiner dhe drejtuesen e Zyrës...

Kolegji Zgjedhor shqyrton sot kërkesën e PD për përjashtimin e 7...

Kolegji Zgjedhor ka vendosur të shqyrtojë kërkesën e Partisë Demokratike për përjashtimin e 7 gjyqtarëve (nga tetë). Ka qenë përfaqësuesi i PD-së, Marash Logu...

ILD kërkon shkarkimin nga detyra dhe hetimin e një tjetër gjyqtari

Inspektorit të Lartë të Drejtësisë me datë 24.02.2021 ka vendosur ndryshimin e objektit të hetimit disiplinor për magjistratin K.S., hetim i nisur nga KLD...

Kryegjyqtarja e Elbasanit, Anila Hoxha: Historia që duhet zbërthyer, është se...

Gazetarja Anila Hoxha e ftuar sot në Shqip nga Rudina Xhunga në Dritare TV komentoi ngjarjen më të bujshme të ndodhur sot, videot e...

6 gjyqtarë japin dorëheqjen nga frika e përballjes me Vetingun, shkon...

Nga Adriatik Doci  Veprimi i ligjit të Vetingut vijon të prodhojë dorëheqje gjyqtarësh dhe prokurorësh në shkallën e parë dhe apel, duke thelluar vakancat në...

FSHF në hall: Sfida vendimtare, gjyqtarët nuk duan të gjykojnë në...

Luhen sfida vendimtare në Superiore, sidomos në dy javët e fundit, por edhe nesër. Takime me mjaft interesa janë në Laç, me vendasit që...

SPAK ‘rrethon’ pasuritë e fshehura të 10 ish-gjyqtarëve pranë Berishës

Nga Adriatik Doçi Për herë të parë në historinë e pluralizmit, në Shqipëri ka nisur procesi i sekuestrimit të pasurive të paligjshme dhe të fshehura...

U dënuan për korrupsion, Inspektori i Lartë i Drejtësisë i kërkon...

Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë i kërkon Këshillit të Lartë Gjyqësor shkarkimin nga detyra të tre gjyqtarëve në Durrës të dënuar për korrupsion. ILD kërkon...

Artur Metani: Kur politika nuk i gjen kufijtë e saj, gjyqtarët...

Kreu i Inspektoratit të Lartë të Drejtësisë, Artur Metani në ditën e drejtësisë, tha puna e gjyqtarëve dhe prokurorëve është e bukur, por edhe...
SiteLock