Monday, August 15, 2022
Home Tags Futboll

Tag: futboll

Vrioni dhe Veseli: Jemi skuadër e fortë, luajmë vetëm për vendin...

Giacomo Vrioni dhe Frederic Veseli janë dy lojtarët e radhës të Kombëtares që kanë dalë ditën e sotme në konferencë për media, ku kanë...

Bushi për talentët e së ardhmes: Fokusi në Angli, ka shumë...

Shpresat luajnë në qershor dy ndeshjet e fundit të eliminatoreve të Euro 2023. Skuadra e Bushit ndeshet me Anglinë dhe Kosovën. Nuk ka asnjë...

Feyenoord skuadra e parë që zbarkon në Rinas: Arritëm në të...

Feyenoord është klubi i parë që ka mbërritur në Tiranë për finalen e Conference League. Holandezët do të sfidojnë të mërkurën në orën 21:00,...

Ndodh për herë të parë në historinë e Botërorit, tre arbitre...

Komiteti i Arbitrave të FIFA-s ka zyrtarizuar listën me 36 gjyqtarë, 69 anëosre dhe 24 zyrtarë në VAR për Kupën e Botës 2022, e...

PREMIER LEAGUE/ Chelsea zhgënjen në sytë e pronarëve të rinj, Broja...

Në javën e 36-të të Premier League, Chelsea ndalet nga Wolves. Në ‘Stamford Bridge’ takimi ka përfunduar me shifrat 2-2. Gjithçka ndodhi në pjesën...

VIDEO/ Manchester City “nuk lëshon pe” në Premier League, rimerr...

Manchester City ia ka dalë të mundë 0-4 Leeds, në ndeshjen e vlefshme për kampionatin anglez. “Qytetarët” bënë një ndeshje mjaft të mirë, duke...

Jürgen Klopp: Të jemi në gjysmëfinale do të thotë shumë për...

Ndeshja kundër Manchester Cityt të dielën (2-2) nuk do të ketë lënë asnjë gjurmë në radhët e Liverpoolit për ndeshjen e dytë çerekfinale të...

Fidel Ylli: Ky është një turp, t’i bëjmë presion qeverisë, të...

Presidenti i KOKSH, Fidel Ylli, në emisionin “Sport Zone” në MCN TV, i bëri thirrje qeverisë që të hapë kompanitë e basteve. Ai e quajti...

Shqipëria nuk shkon më shumë se barazimi ndaj Gjeorgjisë

Mbyllet pa fitues miqësorja Shqipëri-Gjeorgji. Kuqezinjtë zhvilluan një ndeshje me ritëm të mirë në “Air Albania”, krijuan disa raste të rrezikshme, por goli nuk...

Kombëtarja mbërrin në Barcelonë, nis menjëherë përgatitjet për duelin me Spanjën

Të fundit që i janë bashkuar grupit kanë qenë Armando Broja, Marash Kumbulla, Herdi Prenga dhe Qazim Laçi. Pasditen e të hënës ekipi ka...
SiteLock