Home Tags Frike

Tag: frike

Frika që po përhap SPAK, më e rëndësishme se arrestimet

Nga Roland Qafoku  Lajmi më i fundit me humor në Shqipëri është se asnjë anëtar i komisionit të vlerësimit të ofertave nuk firmos tenderin e...

Frikë nga SPAK? 20 deputetë tërhiqen nga rimbursimi i qirasë me...

Nga Adriatik Doçi Ndodh edhe kështu. 20 deputetë kanë hequr dorë në mënyrë të befasishme nga pagesa mujore që merrnin nga Kuvendi i Shqipërisë, për...

Presidenca dhe LSI, heshtje totale për shpalljen e Berishës ‘non grata’...

Ndërkohë që pas vendimit të DASH që shpall si të padëshirueshëm në SHBA Sali Berishën e tij “këmbana” ka rënë për të gjithë të...

Një tërmet i fortë trondit këtë shtet! Lëkundjet shkaktojnë çarjen e...

Një tërmet me madhësi 6 ballë ka goditur shtetin e thyer të verilindjes së Indisë në Assam të Mërkurën, duke shkaktuar çarje në muret...

Si ta ndajmë frikën nga faktet për vaksinat?

Nga Ragnar Lofstedt, The Guardian Njoftimi nga Komiteti i Përbashkët për Vaksinimin dhe Imunizimin (JCVI) për përdorimin e vaksinave alternative për personat nën 30 vjeç erdhi...

Koronavirus? Jo/ Ja kush është frika më e madhe e Wall...

    Frika e Koronavirus tronditi Wall Street në thelbin e saj marsin e kaluar. Dow ra gati 3,000 pikë – një shifër mahnitëse prej 13%...

A duhet t’i frikësohen vaksinës anti-COVID të sëmurët me zemër? Mjeku...

Mjeku kardiolog, Novruz Çaushaj foli mëngjesin e sotëm në emisionin ‘Wake Up’, për mundësitë e pasojave negative të vaksinës për të sëmurët me zemër. Çaushaj...

I mbërriti mesazhi urgjent në telefon, Rama tregon si politikani i...

Në konferencën që po zhvillon në Itali në përkujtim të 30-vjetorit të fillimit të emigracionit shqiptar drejt Puljas, në Këshillin Rajonal të Puljas, kryeministri...

Vajza dhe gra i frikësohen vaksinës nga frika se mos nuk...

Disa vajza dhe gra, referuar studimeve të fundit, hezitojnë të bëjnë vaksinën anti-Covid nga frika se mos vaksina shkakton infertilitet. Kjo qasje është përhapur...

Shenjat më të guximshme të horoskopit që nuk ndalen as përballë...

Ato kanë guxim dhe nuk hezitojnë të përballen me ndonjë fobi të tyre, për ta kapërcyer. Nuk duan të ndjekin “rrugën e lehtë”, duke...
SiteLock