Wednesday, March 29, 2023
Home Tags Fermere

Tag: fermere

Kryebashkiakja e Durrësit takim me fermerët e Manzës: Dëgjojmë kërkesat tuaja,...

Kryebashkiakja Emiriana Sako ka zhvilluar një takim me fermerët në Manzë ku kryefjalë ishin problematikat që këta të fundit hasin. Sako u shpreh se...

Kryebashkiakja Emiriana Sako takim me fermerët e Rrashbullit: Do të vijojmë...

Kryebashkiakja Emiriana Sako ka zhvilluar një takim me fermerët e zonës së Rrashbullit. Sako shprehet se Bashkia në bashkëpunim me qeverinë do të punojnë...

Braçe i ashpër në Kuvend, liston kostot e fermerëve: Çmimet e...

Pasi e denoncoi disa herë në rrjetet sociale dhe në media, ish zëvendëskryeministri Erion Braçe ngriti në kuvend shqetësimin për kostot e rritura të...

Miratohet buxheti i shtetit, Basha, akuza për teatër me fermerët, Balla:...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha akuzoi mazhorancën se me buxhetin për vitin 2022 ul mbështetjen financiare për fermerët. Në kundërpërgjigje kreu i deputetëve socialistë,...

Protesta e fermerëve të Myzeqesë, policia ‘blindon’ zonën

Fermerët e zonës së Myzeqesë do të protestojnë sot kundër projektbuxhetit qeverisë, i cili nuk favorizon veprimtarinë e tyre bujqësore. Për këtë protestë, Policia...

Fermerët humbin 25% të prodhimit për shkak të makinerive! Kreu i...

Largimi i të rinjve drejt qendrave të urbanizuara dhe emigrimi jashtë vendit, po kthehet në shqetësim për fermerët gjatë periudhës së vjeljes së prodhimit....

Digjitalizimi i tokave, përfundon projekti pilot në Përmet, Ekonomi: Informacioni në...

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvilllimit Rural Milva Ekonomi mori pjesë në takimin e organizuar në Përmet në kuadër të përfundimit të projektit “Menaxhimi efektiv...

Skema e mbështetjes me naftë për bujqësinë, Rama publikon shifrat e...

Fermerët e pajisur me NIPT kanë pasur mundësinë që përmes aplikimit në e-Albania të përfitojnë naftën të çliruar nga taksat. Këtë të hënë kryeministri...

Meta sulmon Ramën për mbështetjen ndaj bujqësisë: Ato fonde mjerane janë...

Presidenti Ilir Meta “thumbon” Qeverinë për mosmbështetjen e bujqësisë, sipas tij me fonde “mjerane” që janë 10 herë më pak se fatura që shteti...

“Tokë e begatë”! Basha hipën për herë të parë në traktor,...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka nisur krejt ndryshe vizitën e tij në Divjakë, ndërsa shfaqet hipur në një traktor. Lideri demokrat teksa...
SiteLock