Home Tags Energji

Tag: energji

Kuvendi i Kosovës diskuton sot në seancë plenare shtrenjtimin e energjisë...

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të debatojnë të hënën në një seancë të jashtëzakonshme mbi paralajmërimet për shtrenjtimin e energjisë elektrike. Debati parlamentar...

Kriza energjetike, Rama: Nuk do të ketë rritje çmimi për konsumatorët...

Kryeministri Edi Rama e ka nisur konferencën e fundit me gazetarët për këtë vit, duke u ndalur tek kriza energjetike, ku rikujtoi edhe një...

Reuters: Kosova ndezi gjeneratorët, kriza po përshkallëzohet, pritet faliment masiv

Ndërsa Kosova po përballon krizën e saj më të rëndë energjetike në një dekadë, Xhelal Gashi po mendon të mbyllë furrën e tij në...

Shqipëria i jep Kosovës 7680 MWh energji elektrike për 31 dhjetorin...

Shqipëria ka mundur te sigurojë që të furnizojë Kosovën me 7680 megavatë/orë për 31 dhjetorin dhe 1 janarin 2022 ne formën e depozitës dhe...

Ndryshimet klimatike, Shqipëria vuan pasojat, sektori energjetik më i cenuar

Ndryshimet klimatike po kthehem në shqetësim urgjent për shumë shtete. Shqipëria është një prej tyre. Ndonëse nuk hyn te grupi i “ndotësve”, vendi po...

Banka Botërore: Shqipëria me rritjen më të madhe ekonomike në rajon

Menaxheri i Bankës Botërore, Emanuel Salinas, ka folur për ecurinë ekonomike në Shqipëri. Në deklaratën e tij, Salinas thotë se për vitin 2021 rritja ekonomike...

Kriza energjetike/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale: Do të mbrojmë...

Vendimi tjetër i qeverisë i prezantuar nga ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka të bëjë me mbrojtjen e kategorive në nevojë nga shtrenjtimi...

Saliu të flasë për krimet e tij në energjetike

Nga Pajtim Bello Nga Gjirokastra në ‘Foltoren’ e radhës Sali Berisha, kasapi i Tregut Energjetik të Shqipërisë, hodhi akuza ndaj qeverisë. Siç e bën furtunën...

Abuzimet 30 vjeçare me energjinë dhe naftën duhet t’i zgjidhë SPAK

Nga Ylli Pata Në dy superdosjet e mëdha të gazetarisë investigative botërore “Panama Papers” apo “Pandora Papers”, kur është folur për Shqipërinë, kanë dalë në...

Kriza energjitike prek edhe Kosovën, ZRRE: Çmimet nuk do ju faturohen...

Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji Elektrike -ZRRE ka mbajtur sot mbledhjen e rregullt ku ka aprovuar të Hyrat e Lejuara Maksimale për...
SiteLock