Home Tags Energji

Tag: energji

Ministrja Balluku: Prioritet për vitin 2023 mbetet energjia, 8 mln euro...

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka prezantuar sot prioritetet e këtij dikasteri për vitin 2023, që padyshim do mbetet kriza energjetike. Balluku u...

Shtyrja e fashës 800 kilovat, Meta: Tregon mos ekizstencën e ERE-s,...

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka drejtuar gishtin nga ERE për shtyrjen e fashës 800 kilovat, ku sipas tij këto vendime janë...

Ambiciet e mëdha energjitike të Shqipërisë

Lufta në Ukrainë e bëri të qartë emergjencën e pavarësimit të Europës nga gazi rus. Shqipëria synon të kthehet në të ardhmen në një...

Ministrja Balluku: Hiqen biletat në formatin e shtypur për transportin ndërqytetas

Biletat në format të parashtypur do të hiqen nga qarkullimi. Kështu bëri të ditur ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku. 'Ky projektligj sjell disa...

“Dy anije në Triport për prodhimin e energjisë”, Balluku: Siguri energjetike...

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Balluku ka njoftuar se në Triport të Vlorës do të ankorohen dy anije për prodhimin e energjisë elektrike, duke...

Balluku: Fierza nuk prodhon më energji, kemi vendosur të grumbullojmë ujërat!...

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku, deklaroi në mbledhjen e Komitetit të Energjisë se situata hidrike në vend paraqitet e qetë, kjo pas...

Kriza energjetike/ Kryeministri Rama: Do mbështesim familjet dhe fabrikat të investojnë...

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se qeveria do të ndihmojë familjet dhe fabrikat që të investojnë në panele diellore, si një mënyrë për t'u...

Rusia tha se do të “ulë në mënyrë drastike” sulmin ndaj...

Çmimet e naftës ranë ndjeshëm të martën pasi Rusia tregoi se do të reduktojë sulmin e saj në pjesë të Ukrainës. Zhvillimet lehtësuan frikën e...

Shqipëria shtyn afatet për “ankandin e erës”

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë së Shqipërisë ka bërë ndryshime në procesin e tenderit të projektit të erës pas disa kërkesave nga ofertuesit e...

Rama publikon faturën e një emigranti shqiptar në Itali: Paguaj 629...

Kryeministri Edi Rama ka postuar faturën e energjisë elektrike dhe mesazhin e një emigranti shqiptar në Itali. Postimi i Ramës Ma çon një shqiptar nga Firenze...
SiteLock