Saturday, August 20, 2022
Home Tags Energji elektrike

Tag: energji elektrike

Balluku: Fasha e konsumit mund të vendoset 800 kwh, çmimi do...

Në mbledhjen e qeverisë të ditës së mërkurë, ministrja e Energjitikës, Belinda Balluku njoftoi se nga po shqyrtohet mundësia e një fashe konsumi deri në 800...

Prej 2 ditësh ishin në errësirë totale, rikthehet energjia elektrike në...

Pas dy ditësh errësirë totale, është rikthyer energjia në Pogradec. Kanë qenë gjithsej 14 fshatra në njësinë Proptisht dhe Velcan të cilët kanë pasur mungesë...

Njihuni me disa nga pajisjet që konsumojnë energji edhe kur nuk...

Nëse nuk e përdorni një pajisje, mos e lini në prizë. Arsyeja? Edhe ato konsumojnë energji elektrike. Familjet në Britaninë e Madhe mund të kursejnë...

Balluku po fliste për çmimin e energjisë elektrike, ikin dritat në...

Teksa ministrja e Energjetikës dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku po fliste për faturat e energjisë elektrike, ndërsa në Kuvend është ndërprerë papritur energjia elektrike. “Në një...

A ka vërtetë Shqipëria mundësi të dhurojë energji elektrike për Kosovën?

Kryeministri Edi Rama ka marrë përsipër t’i shtrijë dorën Kosovës për të bërë të mundur që qytetarët e saj të mos festojnë me qiri...

Lidhjet e reja në shpërndarje, ISHTI, ERE-s: Përfshini kusht dokumentacionin tonë

Lidhjet e reja në rrjetin e shpërndarjes së energjisë elektrike duhet të plotësojnë një sërë kushtesh që Enti Rregullator i Energjisë i ka përcaktuara...

Pas disa ditësh pa drita, zgjidhet problemi i furnizimit me energji...

Zgjidhet problemi i furnizimit me energji elektrike në pjesën më të madhe të fshatrave në qarkun e Korçës. Pas disa ditësh pa energji elektrike, si...

Vjedhja e energjisë elektrike/ Policia: 12 persona i kemi arrestuar në...

Drejtori i Drejtorisë së Rendit Publik në Policinë e Shtetit, Ylli Vasili, deklaratë për shtyp. Strukturat e Policisë së Shtetit vijojnë kontrollet në të gjithë...

Tregjet e energjisë, Kosovës dhe Shqipërisë iu bëhet thirrje për bashkim...

Kriza botërore dhe rritja e çmimit të energjisë elektrike, ka shtuar nevojën për bashkimin energjetik Kosovë-Shqipëri për të arritur një treg funksional dhe likuid. Instituti...

Nga Shkodra, Kukësi, Korça e Berati, sot ndërprerje të energjisë, OSHEE...

Këtë të martë, në disa qytete të vendit do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike. Lajmi është bërë i ditur nga OSHEE, përmes njoftimeve...
SiteLock