Sunday, April 2, 2023
Home Tags Emigrantet

Tag: emigrantet

Po transportonte 9 emigrantë të paligjshëm, vihet në pranga 31-vjeçari nga...

Një 31-vjeçar nga Paskuqani është ndaluar nga policia për veprën penale ‘Ndihma për kalim të paligjshëm të kufirit’, ndërsa janë shpallur në kërkim dy...

Tre javë para se Franca të marrë presidencën e BE, Macron:...

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka bërë fjalë për një mekanizëm të ri për mbrojtjen e kufijve të jashtëm në Europë. Në rast krize ky...

Tragjedia mes Anglisë dhe Francës, varka u godit nga një anije...

Të dhëna të reja tronditëse po publikohen në lidhje tragjedinë e djeshme të ndodhur në kanalin midis Britanisë së Madhe dhe Francës “Pas-de-Calais”. Sipas raportimeve,...

Përmbyset varka me emigrantë, humbasin jetën rreth 20 persona

Një varkë me emigrantë të paligjshëm është përmbysur në kufirin detar mes Francës dhe Anglisë, raportohet për 20 viktima.

Bjellorusia zhvendos emigrantët dhe refugjatët në një magazinë

Bjellorusia ka larguar emigrantët dhe refugjatët nga kufiri polak. Media bjelloruse raportojnë se emigrantët dhe refugjatët u zhvendosën në një magazinë të nxehtë jo shumë...

G-7 thirrje Bjellorusisë t’i japë fund krizës së imigrantëve

Grupi i Shtatëshes dënoi të enjten atë, që e quajti, një situatë të orkestruar të imigrimit të paligjshëm në kufi nga ana e qeverisë...

Aksident tragjik/ 7 viktima e 7 të plagosur në kufirin greko-turk

Një aksident tragjik ka ndodhur gjatë natës në rrugën Eganatia në afërsi Ksanthit në kufirin greko-turk. Deri më tani janë të konfirmuar 7 viktima...

Tragjike/ Mbytet varka me 10 emigrantë pranë Libisë, thirrjet për ndihmë...

Mjekët pa Kufij (MSF) kanë raportuar se dhjetë persona u gjetën të vdekur në kuvertën e poshtme të një varke druri të ngarkuar rëndë...

Vazhdojnë vuajtjet e mijëra emigrantëve në kufirin Poloni-Bjellorusi

Polonia po përballet me një krizë të madhe emigrantësh ndërsa mijëra njerëz po përpiqen të hyjnë në territorin e saj nga Bjellorusia. Autoritetet polake...

Morawiecki: Miliona migrantë do të arrijnë në Evropë nëse nuk ashpërsohen...

Kryeministri polak, Mateusz Morawiecki, ka paralajmëruar se Evropa do të përballet me fluks të “miliona” migrantëve, nëse nuk ashpërsohen politikat nëpër kufi. Në një intervistë...
SiteLock