Friday, March 24, 2023
Home Tags Eksperte

Tag: eksperte

Ankth, por edhe shumë dashuri për veten, 2022-shi sipas ekspertes së...

Një prej identifikueseve më të vlerësuara të trendeve në botë, Marian Salzman, zbuloi parashikimet për jetën e njerëzimit në vitin 2022. Një traditë tashmë që...

Ekspertët: Vjeshta do vijë me rritje rastesh të viruseve të frymëmarrjes

Numri i personave me probleme të frymëmarrjeve mund të rritet në vjeshtë sipas një raporti nga 29 mjekë në Shërbimin Kombëtar të Londrës. Ata thonë...

Facebook shton një opsion për grupet

Rrjeti social Facebook shtoi opsionin “Ekspert” për grupet për të ndihmuar dallimin e njerëzve që zotërojnë informacion në fushën e tyre të ekspertizës. Administratorët e...

Pritet lehtësim i masave anti-COVID, sot mblidhet Komiteti Teknik i ekspertëve

Pas më shumë se 244 ditësh luftë me COVID-19, në 24 orët e fundit vendi ynë nuk ka regjistruar asnjë viktime, teksa ka pasur vetëm 15...

Gjirokastër/ Rrëzohen godinat në Pazarin e Vjetër, rrezik për qytetarët

Njëra prej rrugëve kryesore të Pazarit karakteristik, në Gjirokastër ka ende një kompleks godinash pothuajse të rrënuara Degradimi ka nisur vite më parë por të...

Mos u nisni për në rrugë pa këto 11 gjëra në...

Nëse dëshironi të udhëtoni të sigurt dhe të jeni plotësisht të përgatitur për të gjitha rrethanat e paparashikuara, ekziston një listë e gjërave që...

Masat shtrënguese për parandalimin e përhapjes së COVID-19, Komiteti Teknik i...

Komiteti Teknik i Ekspertëve vendosi të mos ndryshojë masat për kufizimin e përhapjes së pandemisë së koronavirusit “Masat të cilat u propozuan para dy javësh...

‘Paranoja e pandemisë’ është e vërtetë, flasin ekspertët

Dr. Brandy Lee, psikiatër mjekoligjor me bazë në New York thotë se “pandemia ka sjellë një pasiguri dhe stres të madh”. John Hopkins e përkufizon paranojën si...

Si do bëhet fushata në kohë Covid-i? Rama tregon skenaret e...

Numri i personave të infektuar dhe atyre që kanë humbur jetën vazhdon të jetë në rritje në vendin tonë. Kryeministri ka sqaruar gjatë konferencës...

Ministria do vendosë sërish shtrëngim masash? Vjen reagimi nga anëtari i...

Andi Koraqi, anëtari i Komitetit Teknik të Ekspertëve nuk e ka përjashtuar një shtrëngim të masave për parandalimin e përhapjes së virusit nëse do...
SiteLock