Sunday, July 3, 2022
Home Tags Deputete

Tag: deputete

U braktis nga 35 deputetë të PD, Berisha: Jam i bindur...

Në kuvendin e 30 prillit, të pranishëm ishin 17 deputetë, duke u braktisur nga 35 të tjerë, mirëpo Sali Berisha shprehet I bindur se...

Çdo deputet i PS do të propozojë 3 emra, ja si...

  Arben Pëllumbi zbulon se si do përzgjidhet emri i presidentit të ri të Republikës. I ftuar në emisionin “Dekalog” të gazetarit Roland Qafoku në...

Dikur deputete tashmë në krye të Shërbimit Social, Reme Lala emërohet...

Burime bëjnë me dije se ish-deputetja e PDIU-së në qarkun e Dibrës, Reme Lala është emëruar drejtoreshë. Bëhet fjalë për institucionin e Shërbimit Social...

Ish-deputetja e Partisë Socialiste emërohet në krye të Spitalit të Traumës

Spitali i Traumës apo siç njihet ndryshe Spitali Ushtarak në Tiranë, do të drejtohet nga ish deputetja dhe doktoresha Edlira Bode. Ajo është prezantuar ditën...

Legjislatura e X e Kuvendit, nis seanca e dytë plenare, do...

Ka nisur seanca e dytë plenare e legjislaturës X të Kuvendit, ku do të betohen 140 deputetët e rinj. Në seancën e dytë plenare...

Kush janë ministret “e panjohura” të qeverisë “Rama 3”

Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e zhvilluar me Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste, emëroi si ministre disa gra jo shumë të njohura për publikun...

Rama, darkë me deputetët para nisjes së sesionit të ri parlamentar

Kryeministri Rama ka ftuar gjithë deputetët në një darkë pune, sot në orën 19:00 në pallatin e Brigadave. Darka vjen në prag të nisjes...

Mark Marku dha dorëheqjen, kush është deputetja e ‘opozitës së re’...

Mark Marku nuk do të jetë pjesë e Kuvendit të ri pasi ka dhënë dorëheqjen nga mandati i deputetit që fitoi në zgjedhjet e...

Kaos në parlament, deputetët italian kundër pasaportës jeshile të vaksinimit

Kaosi shpërtheu të enjten brenda Dhomës së Deputetëve Italianë, dhomës së ulët të Parlamentit, kur anëtarët e partisë Vëllezërit e Italisë mbajtën një protestë...

Zgjedhjet e 25 prillit, PD bën bilancin: Qeveria bleu votat, qarqet...

Pak minuta na ndajnë nga mbledhja e Kryesisë së Partixsë Demokratike, ku do të bëhet bilanci dhe analiza e zgjedhjeve të 25 prillit, që...
SiteLock